Powiat Kaliski: Pożar hali produkcyjnej w Zbiersku

  • 13.02.2018, 14:53 (aktualizacja 13.02.2018, 15:27)
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Pożar hali produkcyjnej w Zbiersku
Dzisiaj, 13 lutego, około godz. 8.45 w Zbiersku gm. Stawiszyn doszło do pożaru w hali produkcyjnej, zakładu zajmującego się wyrobem kartonowej płyty falistej. Pożar wybuchł w urządzeniu do prasowania odpadów poprodukcyjnych. Pracownicy podejmowali próby zagaszenia źródła pożaru poprzez podawanie proszków gaśniczych z gaśnic proszkowych.

Strażacy pracowali w aparatach chroniące drogi oddechowe. Podali prąd wody w miejsce pożaru, a po zbiciu temperatury i zmniejszeniu intensywności wydobywającego dymu, rozpoczęto demontowanie blach, w celu dostania się do zarzewi ognia. Po wykonaniu dostępu, stwierdzono żarzącą się zbryloną warstwę rozdrobnionych odpadów kartonowych, a także pyłu. Następnie przystąpiono do wygarniania tych pozostałości, przy jednoczesnym przelewaniu wodą. W działaniach korzystano z kamery termowizyjnej, a także detektora napięcia oraz wykonano pomiary detektorem wielogazowym, w celu wykrycia występowania substancji szkodliwych w powietrzu.

W działaniach, które trwały około 1,5 godz. wzięły udział 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz 3 zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych ze Zbierska i Stawiszyna.

Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Radosław Marek 

Patrycja Pera

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe