×

Kalisz: Mało miejsca na pływanie!

  • 13.02.2018, 11:52 (aktualizacja 14.02.2018 11:18)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Mało miejsca na pływanie! Aquapark Kalisz
Na początku lutego, kryta pływania przy ul. Łódzkiej 29 została zamknięta. Wszystkie zajęcia sportowe, zostały przeniesione do Aquaparku, który przeżywa prawdziwe oblężenie.

Po ogłoszeniu decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, o tymczasowym zamknięciu krytej pływalni OSRiR w Kaliszu, wiele osób zadawało sobie pytania, co z klubami pływackimi, które korzystały z tego ośrodka. Decyzją prezydenta Kalisza, większość treningów klubów sportowych oraz zajęć kaliskich szkół,  zostały przeniesione do Aquaparku. Niestety, indywidualni klienci już narzekają na obecną sytuację. 
- Nie ukrywam, że spotykamy się z niezadowoleniem klientów indywidualnych, jednak  rezygnacja z zakupu biletu zdarzyła nam się tylko kilka razy i to w godzinach porannych, kiedy to wytrawni pływacy przychodzą o 6.00 popływać. Niestety nie było miejsca - przyznaje Joanna Mielcarek, kierownik Działu Marketingu i Obsługi Klienta. - Jednak większość klientów rozumie zaistniałą sytuację. Staraliśmy się tak zaprojektować nowy grafik, aby nie zabrać wszystkich godzin na basenie pływackim.
Do Aquaparku przeniesiono kaliskie kluby sportowe: KKS, UKS 9, START oraz kaliskie szkoły podstawowe, które wcześniej miały zajęcia na basenie przy ul. Łódzkiej 29.
Kaliski park wodny, to teraz jedyny ośrodek w mieście, gdzie można korzystać z wodnych atrakcji.  Na  basenie pływackim jest 5 torów, które udostępniane są przez 16 godzin dziennie. Daje to możliwość korzystania z torów przez  560 godzin w tygodniu. Szkoły Podstawowe oraz Kluby Sportowe, z którymi po zamknięciu basenu przy ul. Łódzkiej, Spółka podpisała umowy,  zajęły dodatkowo 159 godzin w tygodniowym grafiku basenu pływackiego, czyli w sumie jest to 348 godzin. Dla klientów indywidualnych pozostaje tylko 212 godzin.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Na szczęście, trwają ferie i zarząd Aquaparku przygotował specjalny grafik basenu pływackiego, w którym pojawiło się mnóstwo wolnych godzin na torach pływackich. Jednak nie potrwa to długo, bo prawdziwe oblężenie rozpocznie się tuż po feriach.
Z obiektu każdego dnia korzysta średnio 1500 osób. Natomiast z samych basenów i usług basenowych ponad 1100. W hali basenowej jednocześnie może przebywać 350 osób.
 
 

Patrycja Pera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe