×

Powiat Kaliski: VI Przegląd Jasełek Biernatki 2018

  • 13.02.2018, 10:13
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: VI Przegląd Jasełek Biernatki 2018 E.Tomczyk
Młodzież i dzieci z powiatu kaliskiego zaprezentowały bożonarodzeniowe widowiska sceniczne.

W  konkursie wzięło udział siedem zespołów. Uczestnicy byli z  SP im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej, SP im. Armii Krajowej w Skarszewie,SP im. Komisji Edukacji Narodowej w Żelazkowie, SP im. Jana III Sobieskiego w Zbiersku, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biernatkach oraz podopieczni Domu Dziecka w Pleszewie. 
W skład jury, które wyłoniło najlepszych wykonawców należeli: Wioletta Przybylska - dyrektor Wydziału Promocji, Informacji i Obsługi Rady Starostwa Powiatowego w Kaliszu, Laura Wojtysiak - dyrektor Biblioteki w Żelazkowie, Bogdan Muszyński – zastępca Wójta Gminy Żelazków, Dariusz Sosiński – aktor teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Jarosław Ambroziak –  wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatura w Kaliszu.
Uczestnicy konkursu wykazali się doskonałą grą aktorską, a zarazem świetnym doborem repertuaru oraz oryginalnością prezentacji. W trakcie konkursu zaprezentowano również współczesne interpretacje polskich jasełek.
Ostatecznie wyniki konkursu uplasowały się następująco: I miejsce zdobył Dom Dziecka z Pleszewa, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Tłokini Wielkiej, a III miejsce Niepubliczna Szkoła Podstawowa (oddział gimnazjalny) z Biernatek. Najlepszą aktorką okazała się Justyna Ciesielska ze Szkoły Podstawowej w Tłokini Wielkiej, a aktorami: Hubert Rosiński, Gracjan Wilpiszewski oraz Kacper Rybak z Domu Dziecka w Pleszewie. Tytuł najlepszej wokalistki zdobyła Cornelia Andrzejak ze Szkoły Podstawowej w Zbiersku. Wyróżnienia przyznano także zespołom: Szkoły Podstawowej w Żelazkowie, Szkoły Podstawowej w Skarszewie, Szkoły Podstawowej w Zbiersku oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biernatkach.
Laureaci VI Przeglądu Jasełek Biernatki 2018 otrzymali nagrody z rąk Eweliny Tomczak - dyrektora Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biernatkach. Wszystkim opiekunom zespołów wręczono słodkie niespodzianki oraz listy gratulacyjne, a sponsorom oficjalne podziękowania.
Organizatorem imprezy była Niepubliczna  Szkoła Podstawowa w Biernatkach razem ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły "Nasze Dzieci". Patronat honorowy objął wójt Gminy Żelazków, Sylwiusz Jakubowski.
 

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Patrycja Pera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe