Kalisz: Uroczysta odprawa w COSSW

  • 13.02.2018, 09:40
  • Patrycja Pera
Kalisz: Uroczysta odprawa w COSSW COSSW Kalisz
W poniedziałek, 12 lutego, w COSSW w Kaliszu odbyła się uroczysta odprawa oraz zostały przyznane odznaczenia.

Święto Służby Więziennej przypada na 8 lutego. Jednak w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu, święto było obchodzone kilka dni póniej. 
W trakcie uroczystej odprawy, funkcjonariusze ośrodka zostali uhonorowani odznakami za zasługi w pracy penitencjarnej. Złotą odznakę otrzymał mjr Marek Kaszczyk, srebrną ppłk Adam Wasielewski, brązową por. Damian Harabasz oraz st. sierż. Zbigniew Sipka. Na wyższe stopnie służbowe zostali mianowani funkcjonariusze: na stopień majora kpt. Robert Nowacki, na stopień kapitana por. Izabela Wierzchowska, na stopień porucznika ppor. Przemysław Mierzwa. 
W spotkanie wziął udział również prezydent Grzegorz Sapiński oraz Edward Prus, wiceprzewodniczący rady miejskiej.

- Funkcjonariusze służby więziennej wykonują niezwykle trudną i odpowiedzialną pracę - mówi prezydent Grzegorz Sapiński. - Uroczystości takie jak dzisiejsza to doskonała okazja, by za pracę podziękować

Podczas uroczystości asystę honorową stanowili funkcjonariusze ośrodka. W poczcie sztandarowym wystąpili: dowódca pocztu: por. Izabela Toczek, sztandarowy: por. Sebastian Grzegorczyk, asysta mł. chor. Karolina Kostera.
Święto Służby Więziennej obchodzimy 8 lutego na mocy ustawy o Służbie Więziennej z dnia 9 kwietnia 2010 r. Dzień 8 lutego nawiązuje do daty, kiedy został podpisany dekret w sprawie tymczasowych przepisów więziennych przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego w 1919 roku.
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe