Kalisz: PWSZ bez Rektora!

  • 12.02.2018, 20:21 (aktualizacja 12.02.2018, 20:41)
  • Patrycja Pera
Kalisz: PWSZ bez Rektora! PWSZ Kalisz
Dzisiaj, 12 lutego, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, podjął decyzję o odwołaniu ze stanowiska Rektora PWSZ Kalisz dr hab. n. med. Magdaleny Pisarskiej-Krawczyk.

Na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pojawił się komunikat, w którym  ogłoszono zwolnienie z pełnionej funkcji rektora  dr hab. n. med. Magdaleny Pisarskiej-Krawczyk.

"Po ostatecznym potwierdzeniu, podczas czynności kontrolnych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu, faktów związanych z brakiem zgody senatu PWSZ w Kaliszu na dodatkowe zatrudnienie rektor uczelni (w ramach stosunku pracy w innej uczelni publicznej) oraz niezaprzestaniem kontynuowania przez nią dodatkowego zatrudnienia – minister nauki i szkolnictwa wyższego 12 lutego 2018 r. podjął rozstrzygnięcie nadzorcze polegające na stwierdzeniu wygaśnięcia mandatu Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu dr hab. n. med. Magdaleny Pisarskiej-Krawczyk (na podstawie art. 129 ust. 9 w związku z ust. 5 i 7 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym, Dz. U. z 2017 r. poz. 2183, ze. zm.)" 

Przypomnijmy, że na tę funkcję wybrano ją 30 kwietnia 2016 roku i  była to jedyna kandydatura, jaka wpłynęła do Komisji Konkursowej. Została wybrana wtedy jednogłośnie. 
Jak czytamy w komunikacie, została odwołana ze względu na dodatkowe zatrudnienie, dlatego minister podjął decyzję o wygaśnięciu mandatu Rektora PWSZ w Kaliszu. Prof. nadzw. dr hab. n. med. Magdalena Pisarska-Krawczyk jest doktorem habilitowanym nauk medycznych, ginekologiem-położnikiem, onkologiem, kierownikiem Pracowni Urodynamiki Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
FAN
FAN 17.02.2018, 10:03
Pani rektor to piekna i mądra kobieta
pp
pp 17.02.2018, 02:11
Obrzydliwa i bez klasy. Jak mówią frak dobrze leży dopiero po kilku pokoleniach.Wyrzuciła we wstrętnym stylu Kanclerza Matusiaka, budowniczego kaliskiej PWSZ, Rektora Chajdę, który wybudował Centrum Kół Zębatych za środki unijne, gdzie jest zatrudniony obecnie jeden pracownik, wybitnego histopatologa Spornego i wielu znanych profesorów. Deklarowała powstanie Akademii a robiła wszystko, by zlikwidować kaliski PWSZ. A może ją sprywatyzować. Łakomy kęsek.
filozof
filozof 13.02.2018, 01:41
Wreszcie. Kaliska PWSZ przez wiele lat była najlepszą PWSZ w Polsce. W 2017 roku Pani Rektor nie zgłosiła naszej PWSZ do rankingu i zwolniła kilkunastu samodzielnych pracowników naukowych, co pogrzebało szanse na to by PWSZ stało się Akademią. Działania te miały pogrzebać naszą uczelnię i doprowadzić do jej prywatyzacji. Na pewno był to pomysł docenta bez habilitacji, który został wciągnięty na stanowisko prorektora przez Panią Rektor. Miał doświadczenie ze spółki ArtB. Wreszcie ktoś wyczuł te intencje i wreszcie zrobił z tym porządek.

Pozostałe