×

Powiat Kaliski: Znają patrona szkoły!

  • 12.02.2018, 11:13 (aktualizacja 12.02.2018 11:17)
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Znają patrona szkoły! Małgorzata Rudowicz
Uczniowie ZS im.Stanisława Mikołajczyka w Opatówku zajęli 1. miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Stanisławie Mikołajczyku.

"Ogrodnicy" wzięli udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Stanisławie Mikołajczyku, który odbył się w siedzibie Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. Nie pozostawili złudzeń zajmując 1. miejsce. To duży sukces uczniów, ale nie osiągnęliby tego, gdyby nie działali zespołowo.
Celem konkursu była przede wszystkim popularyzacja wiedzy o historii Polski XX wieku, charakterze i uwarunkowania polskiej polityki w latach 1943-1947 oraz wiedzy o Stanisławie Mikołajczyku – polityku, jednym z najważniejszych przywódców ruchu ludowego, premierze rządu RP na uchodźstwie, prezesie Polskiego Stronnictwa Ludowego, wicepremierze w Tymczasowym Rządzie Jedności Narodowej.
Udział w konkursie potwiedził doskonałe przygotowanie uczniów z powiatu kaliskiego, tj. Przemysława Wawrzyniaka, Krystiana Marchwackiego i Jana Staniocha.
To nie koniec sukcesów uczniów  "Ogrodnika", którzy wzięli udział w kolejnym konkursie , skierowany do szkół, których patronem jest Stanisław Mikołajczyk. Reprezentanci placówki z Opatówka uplasowali się na 1. oraz 2. miejscu. Pierwszą lokatę zdobyli uczniowie klasy Ic Adriana Młynka oraz Łukasza Zalewskiego, drugie miejsce zajęli natomiast uczniowie klasy Ia: Marta Kucharska, Anna Tomczak, Patryk Mielnik oraz Piotr Szcześniak. W tej konkurencji, komisja sprawdzała trafność przedstawienia tematu pracy, jakość wykonania, pomysłowośc oraz stopień trudności wykonania. 
Organizatorami konkursów byli: Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Zarząd Główny Towarzystwa im. Stanisława Mikołajczyka w Poznaniu.
 

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Patrycja Pera

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe