×

Powiat Kaliski: Zatrucie czadem!

  • 12.02.2018, 09:59
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Zatrucie czadem! st. kpt. Radosław Marek 
W piątek, 9 lutego 2018 r., około godz. 10.00 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, przyjął zgłoszenie o możliwości zatrucia tlenkiem węgla w kamienicy przy ul. Kościuszki w Koźminku.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy zastali dwie panie około 70 lat, które uskarżały się na zawroty głowy nudności i uczucie osłabienia. Działania strażaków polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy do momentu przybycia ZRM na miejsce zdarzenia. Obie poszkodowane zostały zabrane do szpitala na dalszą obserwacje. Równocześnie strażacy wyposażeni w czujniki wielogazowe prowadzili pomiary na stężenie tlenku węgla, Urządzenia wykazały zagrożenie i stężenie groźne dla zdrowia również w przylegającym do kamienicy budynku Urzędu Gminy Koźminek. Podjęto decyzję o natychmiastowej ewakuacji 19 pracowników urzędu. Po przewietrzeniu i usunięcia zagrożenia pracownicy mogli bezpiecznie wrócić do pracy. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia mogła być wadliwa praca pieca centralnego ogrzewania znajdującego się w kamienicy. W akcji, która trwała 1,5 godz. wzięły udział 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Kalisza i 2 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Koźminka. Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Radosław Marek  

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Patrycja Pera

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe