Powiat Ostrowski: Kamizelki dla najmłodszych

  • 11.02.2018, 09:28
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Kamizelki dla najmłodszych
Policyjne działania profilaktyczne propagujące bezpieczeństwo pieszych na drodze wspiera Urząd Gminy i Miasta Odolanów.

Burmistrz Miasta przy udziale p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Piotra Wilkowskiego przekazał na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Odolanowie kamizelki odblaskowe, które trafią m.in. do najmłodszych mieszkańców gminy w trakcie spotkań dotyczących przede wszystkim bezpieczeństwa na drodze. Działania policjantów wsparł również Wójt Gminy Przygodzice, który wręczył m.in. sprzęt biurowy oraz walizkę profilaktyczną.

Podczas rocznej odprawy w Komisariacie Policji w Odolanowie, Burmistrz Gminy i Miasta Odolanów Pan Marian Janicki przekazał policjantom walizkę profilaktyczną i kamizelki odblaskowe, które trafią m.in. do najmłodszych mieszkańców gminy. Elementy odblaskowe będą rozdawane również mieszkańcom przy innych spotkaniach i działaniach policjantów.

Wójt Gminy Przygodzice Pan Krzysztof Rasiak wręczył policjantom walizkę profilaktyczną do przeprowadzenia zajęć dla rodziców i nauczycieli związanymi z zagrożeniami ze strony narkotyków i dopalaczy. Mundurowi otrzymali też sprzęt, który zostanie wykorzystany podczas ich pracy biurowej.

Nawyk dbania o swoją widoczność starają się zaszczepić w maluchach policjanci w trakcie profilaktycznych prelekcji, które odbywają się cyklicznie w szkołach. Policjanci w trakcie tych spotkań między innymi uświadamiają dzieciom, że piesi już od najmłodszych lat powinni dbać o swoją widoczność przy drodze, noszenie kamizelki odblaskowej czy przyczepienie do plecaka elementu odblaskowego może ustrzec przed poważnymi konsekwencjami wypadków drogowych.

KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe