×

Ostrów: Szczurek nie jest już wiceprezydentem

  • 10.02.2018, 15:14 (aktualizacja 12.02.2018 15:14)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Szczurek nie jest już wiceprezydentem
Prezydent Ostrowa Beata Klimek odwołała Jakuba Szczurka ze stanowiska pierwszego zastępcy prezydenta. Jednocześnie zapowiedziała, że nie przewiduje już do końca kadencji powołać na to stanowisko nowej osoby.

W tej sprawie biuro prasowe przesłało komunikat, który publikujemy w całości:
,,Z przykrością informujemy, że wniosek pn. ,,Wytwarzanie i dystrybucja energii ze źródeł odnawialnych na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski" nie przeszedł oceny formalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Z pisma przesłanego przez UMWW 7 lutego 2018 roku wynika, że ww. wniosek przesłany do oceny w formie elektronicznej nie zawierał pełnej, wymaganej przez Urząd Marszałkowski dokumentacji. W Urzędzie Miejskim koordynatorem działań w tej sprawie był Wydział Gospodarki Komunalnej. Nadzór nad realizacją sprawował pierwszy zastępca prezydenta miasta.
- Od swoich współpracowników oczekuję pełnego zaangażowania, a przede wszystkim odpowiedzialności za powierzone zadania. Oczekuję profesjonalizmu w każdej sytuacji ale szczególnie wtedy, jeśli dotyczy to projektu z udziałem mieszkańców. Dlatego podjęłam w tej sprawie następujące decyzje: wiceprezydent Jakub Szczurek został odwołany z zajmowanego stanowiska, natomiast naczelnik Wydziału Spraw Komunalnych otrzymał naganę - informuje prezydent Beata Klimek.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Prezydent podjęła także decyzję, że do końca kadencji nie przewiduje powołania na stanowisko zastępcy prezydenta nowej osoby. Prezydent zapewnia jednocześnie, że w przypadku pojawienia się możliwości aplikowania o fundusze unijne w powyższym zakresie magistrat niezwłocznie przygotuje nowy wniosek''.

Warto przypomnieć, że podobne sytuacje miały także miejsce za rządów prezydenta Radosława Torzyńskiego oraz prezydenta Jarosława Urbaniaka. Za prezydentury Radosława Torzyńskiego z funkcją wiceprezydenta pożegnał się Wojciech Czarnecki, który zdecydował się wówczas porzucić pracę w samorządzie, by przeprowadzić się do Warszawy, gdzie podjął pracę w jednej z firm. Natomiast prezydent Jarosław Urbaniak odwołał ze stanowiska swojego zastępcy Beatą Podsadną. Prezydent mówił wówczas, że zrobił to dlatego, gdyż skończyły się możliwości współpracy. Zupełnie innego zdania była odwołana Beata Podsadna, która twierdziła, iż to decyzja polityczna..
 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe