×

Powiat Ostrowski: Nagrody za archtektoniczny kunszt

  • 10.02.2018, 09:33
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Nagrody za archtektoniczny kunszt
Nagroda Starosty Ostrowskiego „im. Karla Friedricha Schinkla’’ to propozycja dla architektów. W odbywającym się co dwa lata konkursie nagrodzone zostaną najlepsze realizacje architektoniczne na terenie Powiatu Ostrowskiego, a tytuł „Ambasadora Ostrowskiej Architektury” przyznany zostanie miejscowym architektom, którzy zrealizowali ciekawe projekty poza powiatem.

Nagrody mają na celu promowanie tradycyjnego myślenia o architekturze jako sztuce użytkowej wyrażonej poprzez zrealizowane obiekty o ciekawej formie, detalu, funkcji, nowatorskim podejściu do kształtowania bryły i przestrzeni, niezależnie od przeznaczenia obiektu, skali czy technologii wykonania. Nie przez przypadek konkursowi patronuje Karl Friedrich Schinkel - projektant jednego z najpiękniejszych i najciekawszych pod względem architektonicznym zabytków Powiatu Ostrowskiego - Pałacu Myśliwskiego Książąt Radziwiłłów w Antoninie. Konkurs adresowany jest do architektów lub zespołów architektów.
- Pragnę nagrodzić pracę architektów, ponieważ ich projekty powstają w zaciszu pracowni, a często imponujące efekty są naprawdę zaskakujące. Na co dzień mijamy ciekawe budynki nie wiedząc, czyjego są autorstwa. Talent oraz kunszt lokalnych architektów doceniany jest często daleko w kraju albo za granicą. Tą nagrodą pragnę ich uhonorować- powiedział starosta ostrowski Paweł Rajski.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Nagrody mają charakter prestiżowy - pozafinansowy. W obu przypadkach stanowią je statuetki oraz pamiątkowe dyplomy przygotowane przez Powiat Ostrowski. Nagrody wręczone zostaną podczas uroczystego podsumowania poszczególnych edycji zorganizowanego w okolicy dnia urodzin Karla Friedricha Schinkla tj. w miesiącu marcu.

W pierwszej edycji konkursu w 2016 roku oceniane były realizacje oddane do użytku w latach 2011- 2015, w tegorocznej edycji zgłaszane mogą być realizacje z 2 ostatnich lat. Bezstronność ocen i profesjonalizm rozstrzygnięć zapewnia szczególny rodzaj Jury – Jury Autorskie. W skład Jury Autorskiego wchodzą architekci - autorzy zgłoszonych obiektów lub ich przedstawiciele (po jednym autorze lub przedstawicielu autora do każdego zgłoszonego obiektu).


Warto przypomnieć, że w pierwszej edycji konkursu Nagrodę Starosty Ostrowskiego „im. Karla Friedricha Schinkla” otrzymali Wiesław Motyl oraz Marcin Rześniowiecki za realizację: „Przebudowa budynku dworca kolejowego oraz budynku wielofunkcyjnego w Ostrowie Wielkopolskim”. Nagrodę Specjalną Starosty Ostrowskiego „im. Karla Friedricha Schinkla” otrzymał Marcin Linkowski za realizację:  „Budynek handlowo-usługowy, ul. Kaliska w Ostrowie Wielkopolskim”.

Nagrodę Starosty Ostrowskiego „Ambasador Ostrowskiej Architektury’’ otrzymali Piotr Dominiczak i Mariusz Szczuraszek za realizację: „Budowa Portu Śródlądowego w Iławie”. Nagrodę Specjalną Starosty Ostrowskiego „Ambasador Ostrowskiej Architektury’’ otrzymali Marek Nadachowski i Mariusz Jakubczyk za realizację: „Budynek mieszkalny jednorodzinny i budynek gospodarczy w Chełmcach, gmina Opatówek”.

Termin składania zgłoszeń do pierwszej edycji mija 28 lutego 2018 roku. Szczegółowe zasady znajdują się w regulaminie (załącznik). Zgłoszenia adresowane na Starostę Ostrowskiego należy składać w Starostwie Powiatowym (Biuro Podawcze), al. Powstańców Wielkopolskich 16, 63-400 Ostrów Wielkopolski) lub w formie elektronicznej na adres: [email protected] Sekretariat Nagrody prowadzi Biuro Promocji i Relacji Społecznych tel. 62 737 84 76.

ZJ

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe