Ostrów: Trwa wymiana wiat przystankowych

  • 09.02.2018, 12:28 (aktualizacja 12.02.2018, 11:57)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Trwa wymiana wiat przystankowych
Na terenie Ostrowa Wielkopolskiego rozpoczęła się wymiana wiat przystankowych. Nowe wiaty - łącznie pięćdziesiąt sztuk - zamontowane zostaną do końca maja.

Wymiana wiat to jeden z elementów ogromnego projektu "Unowocześnienie transportu miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej – Przebudowa/modernizacja infrastruktury transportu zbiorowego na terenie Ostrowa Wielkopolskiego". Dostawcą wiat jest firma Budotechnika Sp. z o.o. z Pilchowic.

Do chwili obecnej postawiono już jedenaście nowych wiat przystankowych zlokalizowanych przy ulicach: Witosa, Al. Słowackiego-Limanowskiego, Kaliska-Spomasz, Nowej Krępie, Grunwaldzkiej, Wybickiego, Chłapowskiego, Krańcowej, Batorego oraz Przymiejskiej.

Wymiana kolejnych następować będzie sukcesywnie, a zakończenie prac planowane jest na maj tego roku. Docelowo wymienione zostaną także wiaty przy ulicach: Głogowskiej, Pl. Bankowy, Al. Powstańców Wielkopolskich, ks. kard. Ledóchowskiego, Kaliskiej, Konopnickiej, Kompałły, Partyzanckiej, Wolności, Wrocławskiej, Krotoszyńskiej, Strzeleckiej, Chłapowskiego, Różanej, Grabowskiej, Wrocławskiej, Komuny Paryskiej, Wysockiej i Kościuszki.
- Chcielibyśmy uspokoić mieszkańców, którzy zaniepokoili się znikającymi na terenie miasta przystankami - mówi prezydent Beata Klimek. - Nie jest to związane z żadnymi zmianami sieci przystanków. Obecnie trwa po prostu demontaż starych wiat przystankowych, a już niebawem w ich miejsce pojawią się nowe. Mam nadzieję, że poprawi to komfort podróżowania komunikacją miejską i zachęci do korzystania z usług Miejskiego Zakładu Komunikacji.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe