Kalisz: Nowe hybrydy dla KLA

  • 09.02.2018, 12:18
  • Patrycja Pera
Kalisz: Nowe hybrydy dla KLA Tomasz Staszczyk
Jeszcze tego lata, będziemy mogli przejechać się nowymi autobusami firmy Man o napędzie hybrydowym. To kolejna inwestycji w kaliski tabor.

W czwartek, 8 lutego, prezydent Grzegorz Sapiński podpisał umowę z przedstawicielem producenta , Piotrem Stańskim na dostawę 11. fabrycznie nowych autobusów o napędzie hybrydowym, które mają jeździć po kaliskich ulicach w lipcu tego roku.

- To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców miasta - mówi prezydent Grzegorz Sapiński. - Zakup tych autobusów wpisuje się w plan działań na rzecz ochrony środowiska. To najnowocześniejsze na rynku pojazdy, o solidności których pasażerowie KLA przekonują się na co dzień.
Włodarze obecnej kadencji chwalą się sukcesywną wymianą taboru KLA i zaznaczają, że w ciągu dwóch lat wymienili już połowę autobusów, a jest to sukces na skalę całego kraju.
- To oczywiście tylko część inwestycji, których celem jest maksymalny komfort pasażerów komunikacji miejskiej - podkreśla wiceprezydent Artur Kijewski. - Centra przesiadkowe, tablice informacyjne, czy biletomaty to kolejne udogodnienia, które sukcesywnie wprowadzamy.
Autobusy, które tego lata zaczną obsługiwać pasażerów KLA to nowoczesne, niskopodłogowe pojazdy, spełniające normę spalin EURO 6. Samochody wyposażone są w automatyczny system wykrywania i gaszenia pożaru w komorze silnika. Autobusy przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wnętrza pojazdów są klimatyzowane i wyposażone w minimum 4 podwójne gniazda USB, z których mogą korzystać pasażerowie. Autobus monitoruje sześć kamer, co umozliwia identyfikację wsiadających i wysiadających. Pojazd wyposażony jest także w system zapowiadania przystanków.
Wartość inwestycji to 19 187 434, 20 zł. Na realizację zadania Miasto Kalisz uzyskało dofinansowanie w wysokości 85% kosztów.
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe