Kalisz: Narada roczna w Komendzie Miejskiej PSP

  • 09.02.2018, 08:58
  • Patrycja Pera
Kalisz: Narada roczna w Komendzie Miejskiej PSP
W siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu odbyła się dziś narada roczna z udziałem samorządowców z obszaru działania KM PSP, w tym prezydenta Grzegorza Sapińskiego, a także zastępcy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu.

Podczas spotkania Komendant Miejski PSP st. kpt. mgr inż. Sławomir Kotoński zapoznał zebranych z działaniami podejmowanymi przez strażaków w 2017 roku.
Liczba zdarzeń z obszaru miasta Kalisza oraz powiatu kaliskiego w minionym roku wyniosła 2421. Najwięcej interwencji powstało w związku z dwiema nawałnicami – w sierpniu i październiku – oraz owadami błonkoskrzydłymi.

Komendant poinformował o najgroźniejszych zdarzeniach, z którymi zmagali się strażacy. Przedstawił również dane dotyczące m.in. ćwiczeń z zakresu sprawdzania praktycznego funkcjonowania służb ratowniczych miasta i powiatu, współpracy z jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej, przeprowadzonych kontroli obiektów użyteczności publicznej. Podsumował również akcje prewencyjne prowadzone wśród seniorów oraz dzieci i młodzieży.

Podczas narady przedstawiono dane dotyczące podejmowanych inwestycji oraz wsparcia finansowego i rzeczowego, udzielanego m.in. przez Miasto Kalisz.

- Dziękuję za służbę, którą z dużym zaangażowaniem i poświęceniem pełnicie w Kaliszu. Wasza wytężona praca codziennie przyczynia się do wzrostu poczucia naszego bezpieczeństwa – mówił prezydent Grzegorz Sapiński.

Na naradzie obecny był również Zbigniew Włodarek, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Kalisza.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek

Patrycja Pera

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe