Powiat Ostrowski: Najdłuższy odcinek

  • 08.02.2018, 14:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Najdłuższy odcinek
Nazywana gminną obwodnicą trasa Sulisław - Niemojewiec - Przybysławice doczekała się gruntownej modernizacji. To jeden z najdłuższych odcinków dróg powiatowych zmodernizowanych w ubiegłym roku.

Remont drogi zakończył się w końcu grudnia 2017 roku, a w połowie stycznia br. została oficjalnie oddana do użytku. To najdłuższy ponad 6,3 km odcinek powiatowej drogi wyremontowany i przebudowany przez powiat w minionym roku na terenie biegłym roku na terenie Gminy i Miasta Raszków. Równolegle z modernizacją jezdni wybudowano na odcinku ponad 600 m chodnik w najbardziej zurbanizowanej części w pobliżu parku w Przybysławicach.


Inwestycja kosztowała ok. 1,7 mln zł, a środki pochodziły w budżetu powiatu, ale wsparcia finansowego udzieliła Gmina i Miasto Raszków. Podczas symbolicznego otwarcia podkreślano, że jeszcze na początku minionego roku mało kto wierzył, że ta droga zostanie wyremontowana na tak dużym odcinku i w tak dobrym standardzie. Pierwszym krokiem w modernizacji była przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania w Sulisławiu. Tak duży zakres rzeczowy udało się osiągnąć dzięki pozyskaniu zewnętrznego dofinansowania do innych planowanych zadań oraz korzystnym cenom na przetargach.

Połączenie to jest chętnie wykorzystywane przez kierowców, bo stawowi doskonały skrót dla pojazdów jadących z kierunku Raszkowa do Krotoszyna.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe