Ostrów: Straż zadba o bezpieczny wypoczynek

  • 09.02.2018, 08:30
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Straż zadba o bezpieczny wypoczynek
Za kilka dni rozpoczynają się w naszym regionie upragnione przez uczniów ferie zimowe. Dla dzieci i młodzieży będzie to okazja do wypoczynku po kilku miesiącach wytężonej nauki. Dla strażników miejskich ferie to czas wytężonej pracy i działań profilaktycznych.

W placówkach opiekuńczych i oświatowych na terenie miasta Straż Miejska realizuje programy edukacyjno – profilaktyczne dotyczące głównie bezpieczeństwa. Celem spotkań, jest zwiększenie świadomości na temat potencjalnych zagrożeń. W trakcie zajęć poruszana jest tematyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym, widoczności na drodze, bezpieczeństwa osobistego w czasie zabaw na dworze, ale także w trakcie zabaw w domu.
- Ponadto, młodzi ludzie dowiadują się, gdzie bezpiecznie można spędzić czas, jak się zachować w kontakcie z obcą osobą, czy bezpański psem. Dla utrwalenia przekazywanych treści funkcjonariusze wykorzystują specjalnie przygotowane prezentacje, a dla najmłodszych kolorowanki tematyczne – mówi Grzegorz Szyszka, komendant ostrowskiej Straży Miejskiej.

Od najbliższego poniedziałku funkcjonariusze, podczas patroli dzielnic, kontrolować będą miejsca gromadzenia się młodzieży, place zabaw, tereny rekreacyjne, okolice akwenów. Wszystko po to, by ferie w mieście były czasem beztroskim, ale i bezpiecznym.

Kilka porad, jak bezpiecznie spędzać ferie:
- zawsze noś przy ubraniu elementy odblaskowe,
- nie rzucaj śnieżkami w przejeżdżające pojazdy,
- nie przypinaj sanek do samochodu,
- chodnik to nieodpowiednie miejsce do robienia ślizgawki,
- nie wchodź na lód zamarzniętych jezior i rzek,
- nie baw się pod zwisającymi z dachu soplami lodu,
- nie zjeżdżaj na sankach z górek, które znajdują się w pobliżu jezdni,
- nie rozmawiaj z obcymi, nie wpuszczaj ich do swojego domu.
- unikaj kontaktu z bezpańskimi psami,
- wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy,
- wychodząc z domu ubierz się odpowiednio do panujących warunków pogodowych.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe