Kalisz: Prezydent odwiedził Dom Dziecka

  • 08.02.2018, 09:26 (aktualizacja 09.02.2018, 12:23)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Prezydent odwiedził Dom Dziecka Katarzyna Ciupek
Dzięki Maksymilianowi Karkowskiemu, Grzegorz Sapiński pojawił się w kaliskim Domu Dziecka.

Kaliski włodarz spotkał się z wychowankami Domu Dziecka. Podczas wizyty nie zabrakło rozmów i prezentacji dziecięcych talentów. A to wszystko za sprawą licytacji w ramach 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której przedmiotem było spotkanie i lunch z prezydentem Kalisza. Zwycięzcą w tej licytacji okazał się Maksymilian Karkowski i postanowił przekazać wylicytowane spotkanie  na rzecz wychowanków Domu Dziecka, oczywiście uczestnicząc w tym wydarzeniu.

- Dziękuję za piękne spotkanie - mówił prezydent Grzegorz Sapiński. - Miło mi, że dzięki licytacji w szczytnym celu, mogłem spędzić z Wami to popołudnie, zobaczyć, co się u Was zmieniło i poznać Wasze zainteresowania.

Najmłodsi, ale i nastoletni wychowankowie, mieli okazję porozmawiać z prezydentem o nurtujących ich sprawach, zadać pytania, ale też pochwalić się swoimi osiągnięciami sportowymi. Był również czas na prezentacje taneczne i wokalne.
Po występach prezydent Grzegorz Sapiński zaprosił dzieci i młodzież na wspólny posiłek. Były nim wyjątkowe pizze z delikatnego ciasta bez glutaminianów, z sosem na bazie bogatych w witaminy i minerały pomidorów pelati oraz bazylii, m.in. z dodatkiem warzyw. O ich staranne przygotowanie zadbała jedna z kaliskich pizzerii.
Na zakończenie spotkania najmłodsi złożyli zdobione rysunkami podpisy na pamiątkę dzisiejszej wizyty. Prezydent Grzegorz Sapiński wręczył wszystkim upominki ufundowane przez Miasto Kalisz i wpisał się do księgi pamiątkowej Domu Dziecka.
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe