Powiat Kaliski: W Liskowie nie zamarzniesz!

  • 06.02.2018, 11:10 (aktualizacja 06.02.2018, 11:26)
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: W Liskowie nie zamarzniesz! GOPS Lisków
Gimna Lisków jako pierwsza i na razie jedyna w powiecie kaliskim dołączyła do grona ludzi dzielących się ciepłymi ubraniami.

Idea akcji pn. "Wymiana Ciepła" polega na powieszeniu zbędnej rzeczy na specjalnie oznaczonym i zadaszonym wieszaku, który znajduje się w charakterystycznych miejscach. To ogólnopolska akcja wymiany zimowej odzieży za sprawą fundacji Chrześcijański Ośrodek Pomocy Społecznej. Pierwszy wieszak z ciepłymi kurtkami dla potrzebujących stanął za Urzędem Gminy Lisków przy parkingu już w piątek 2 lutego. W ciągu pierwszych dni można było zauważyć duże zainteresowanie akcją.

- W piątek powiesiliśmy około 10 kurtek a zostały już tylko 3 - mówi Bożena Humelt, kierownik GOPS w Liskowie. - Widzimy zainteresowanie i chęć uczestniczenia w akcji. A jeżeli się powiedzie, to będziemy starać się aby powstał kolejny punkt w naszej gminie.

Dzięki tej akcji osoby bezdomne, emeryci lub chorzy, których nie stać na ciepłe ubrania mogą wziąć sobie kurtkę, polar lub sweter zupełnie za darmo. Wieszak będzie stał przez całą zimę, aż do Świąt Wielkanocnych.

- Zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału  w akcji - dodaje kierownik GOPS w Liskowie. - Mieszkańcy mogą powiesić kurtkę, sweter, czapkę, szalik lub cokolwiek, co uznają, że można komuś podarować. W ten sposób wzbudza się w ludziach dobro i zachęca społeczeństwo do wzajemnej pomocy.

Najbliższych sześć punktów "Wymiany Ciepła" znajduje się w Kaliszu. Wieszaki dostępne są całą dobę i przez cały tydzień. To doskonała forma pomocy osobom, które wstydzą się o nią prosić.
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe