Ostrów: IX Rajd Uroki Zimy

  • 06.02.2018, 09:00 (aktualizacja 07.02.2018, 09:44)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: IX Rajd Uroki Zimy
4 lutego w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się IX edycja Rajdu „Uroki Zimy”, w którym w tym roku udział wzięło ponad 330 osób. Celem rajdu była przybliżenie specyfiki pracy Policji i Straży Pożarnej, popularyzacja historii i współczesności miasta Ostrowa Wielkopolskiego, popularyzacja aktywnych form rekreacji i wypoczynku oraz upowszechnianie zorganizowanej turystyki. Na zwycięzców i uczestników czekały nagrody rzeczowe i puchary. Dla wszystkich liczyła się przede wszystkim dobra zabawa w miłym towarzystwie.

W niedzielę, 4 lutego 2018 r., odbyła się kolejna, dziewiąta już edycja Rajdu „Uroki Zimy” pod honorowym patronatem Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

W Rajdzie uczestniczyło ponad 330 osób, młodzież ze szkół miasta i powiatu ostrowskiego, drużyn harcerskich, klubu turystyki kolarskiej, klubu kajakowego oraz turyści indywidualni.

Organizatorzy Rajdu wyznaczyli cztery trasy z metą na terenie ośrodka „Borowianka” przy ul. Limanowskiego. Na mecie czekała na wszystkich gorąca herbata i zupa pomidorowa. Młodzież mogła się przejechać samochodem Straży Pożarnej, obejrzeć radiowóz policyjny oraz wyposażenie policyjne i strażackie.

Każda z drużyn brała udział w konkursie strzeleckim – strzelał opiekun drużyny i jeden wyznaczony członek. Młodzież rozwiązywała również test z wiedzy o bezpieczeństwie, ruchu drogowym i Policji oraz wiedzy na temat Ostrowa Wielkopolskiego w ramach konkursu krajoznawczego.

W ogólnej punktacji Rajdu I miejsce i Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim zdobyło Liceum Ogólnokształcące Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim.

II miejsce i Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim zdobyła Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim.

III miejsce i Puchar Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Poznaniu zdobyła Szkoła Podstawowa nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim.
 

W konkursie strzeleckim I miejsce zajęli: Bartłomiej Cieplik i Krzysztof Łukowicz z Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim
 

W konkursie wiedzy o ruchu drogowym i Policji I miejsca zajęli:

Trasa nr 1 – Jakub Setecki – Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim

Trasa nr 2 – Wojciech Góźdź ze Szkoły Podstawowej w Tarchałach Wielkich

Trasa nr 3 – Natalia Pająk – Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim

Trasa dowolna – Sara Leśniewska – Szkoła Podstawowa nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim
 

W konkursie Ostrów Wielkopolski – moje miasto I miejsca zajęli:

Trasa nr 1 – Bartosz Hadaś – Liceum Ogólnokształcące Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim

Trasa nr 2 – Mateusz Sobisiak – Szkoła Podstawowa w Tarchałach Wielkich

Trasa nr 3 – Mateusz Niewiejski – Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim

Trasa dowolna – Jakub Kasprzak – Szkoła Podstawowa nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim

Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody rzeczowe.

Wszystkie 20 drużyn otrzymało dodatkowo puchar za udział w Rajdzie.

Puchary oraz nagrody wręczyli uczestnikom: Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim p. o. mł. insp. Piotr Wilkowski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim bryg. Jacek Wiśniewski, przewodniczący zarządów terenowych związków zawodowych obu służb.

IX Rajd „Uroki Zimy” przywołał jednocześnie upragnioną zimę, ponieważ podczas jego uroczystego zakończenia spadł biały, puszysty śnieg.

 

Opr. nadkom. Krzysztof Kula

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe