Kalisz: Zagraciła dwa mieszkania i piwnicę!

  • 02.02.2018, 12:17
  • Patrycja Pera
Kalisz: Zagraciła dwa mieszkania i piwnicę! SM Kalisz
Stare butelki, deska do prasowania, kartony , puszki po piwie i ubrania. Tymi bezużytecznymi przedmiotami zagraciła swoje dwa mieszkania i piwnice.

- Kobieta wieku około 60 lat, razem z konkubentem dysponuje dwoma mieszkaniami i piwnicą, w których brakło miejsca na składowanie odpadów i weszli na teren korytarza piwnicy - mówi Dariusz Hybś, komendant Straży Miejskiej w Kaliszu. -  Odpadów w korytarzu było tyle, że musieliśmy to zabrać busem. Pozostały jeszcze śmieci w mieszkaniach, ale niestety nie możemy interweniować.

Administracja Osiedla Widok interweniowała w tej sprawie kilka razy. Niestety, mimo wcześniejszych próśb, kobieta nie uprzątnęła korytarza piwnicy, dlatego zarządca nieruchomości zdecydował o usunięciu odpadów.  
Mieszkanka Osiedla Widok cierpi na patologiczne zbieractwo, zwane Syllogomanią, które polega na zbieraniu i trudności w pozbywaniu się nieużytecznych przedmiotów, bądź o małej wartości. Zaburzenie psychiczne wpływa na życie prywatne i zawodowe i dotyczy głównie osób po 50 roku życia. 
Osoby dotknięte tym zaburzeniem ograniczają swoją przestrzeń życiową lub innych osób przez zebrane przedmioty oraz uniemożliwienie korzystanie z mieszkania w sposób zgodny z przeznaczeniem, często stwarzając zagrożenie pożarowe i epidemiologiczne. Ponadto osoby te mają trudności w podejmowaniu decyzji i izolują się społeczne.
 

Patrycja Pera

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe