Ostrów: Klub Senior+ gotowy [WIDEO]

  • 02.02.2018, 10:07 (aktualizacja 06.02.2018, 14:01)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Klub Senior+ gotowy [WIDEO]
Od 1 lutego 2018 roku w budynku przy ul. Piłsudskiego 65 działa pierwszy w Ostrowie Wielkopolskim Klub Senior +. Miasto powierzyło prowadzenie klubu stowarzyszeniu „Ludzie dla Ludzi”.

Klub powstał w ramach programu długofalowej polityki senioralnej ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz środków własnych zabezpieczonych w budżecie miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Klub oferuje bogaty program działalności. Zgodnie z ofertą Stowarzyszenia w ciągu roku w ramach działalności Klubu odbywać się będą różnorodne zajęcia dla seniorów, w tym m.in.: informatyczne, językowe, edukacyjne, kulturalne, spotkania z dietetykiem, pielęgniarką, radcą prawnym, spotkania z ciekawymi ludźmi, podróżnikami, zajęcia usprawniające aktywność ruchową. W Klubie seniorzy będą mogli również prowadzić rozmowy, czytać książki, prasę, oglądać wspólnie telewizję przy kawie, herbacie i ciastkach.
- Nasi seniorzy to ludzie niezwykle aktywni - mówi prezydent Beata Klimek. - Często sygnalizowali nam, że brakuje im takiego miejsca, gdzie mogliby spotkać się, porozmawiać, wypić kawę czy wziąć udział w jakichś ciekawych zajęciach. Tę lukę wypełni właśnie Klub Senior+. Mam nadzieję, że to będzie miejsce chętnie odwiedzane przez naszych seniorów i zawiąże się tutaj wiele nowych znajomości, a może i przyjaźni.

Wszystkich mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego nieaktywnych zawodowo w wieku 60+ zapraszamy do spędzania wolnego czasu w klubie codziennie od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem świąt przypadających w tygodniu, w godzinach od 9.00 do 13.00 i 15.00 do 19.00.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe