Powiat Ostrowski: Raszkowska Karta Rodziny 3+

  • 02.02.2018, 09:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Raszkowska Karta Rodziny 3+
1 lutego br. roku ruszył program Raszkowska Karta Rodziny 3+ gwarantujący zniżki na zakupy i usługi w wybranych sklepach, zakładach usługowych i instytucjach na terenie Raszkowa, Korytnicy i Ostrowa Wielkopolskiego.

Pierwsze porozumienia o współpracy zostały podpisane w sali raszkowskiego Ratusza 30 stycznia br. Każda z firm uczestniczących w programie otrzymała także planszę informacyjną o programie oraz inne materiały reklamowe.
- Cieszę, że zgodziliście się Państwo wziąć udział w tym programie i dzięki Waszemu zaangażowaniu możliwa jest realizacja tego przedsięwzięcia na terenie naszej gminy, bo mieszkańcy bardzo często pytali o to kiedy powstanie Raszkowska Karta Rodziny 3+. To kolejna już inicjatywa prorodzinna. Od 2016 roku każde nowo narodzone dziecko otrzymuje od Gminy i Miasta Raszków - Raszkowską Wyprawkę Niemowlaka w kwocie 550 zł. Teraz dodatkowo każda rodzina, która posiada co najmniej trójkę dzieci, będzie mogła wystąpić o kartę uprawniającą do zniżek na określone zakupy i usługi oferowane przez Państwa - mówił podczas spotkania burmistrz Jacek Bartczak.

Dotychczas udział w tym przedsięwzięciu zadeklarowały następujące podmioty: kwiaciarnia "EWA" w Raszkowie, sklep Andrzej Matyba w Raszkowie, sklep spożywczo - rolny Paweł Drygas w Raszkowie, sklep wielobranżowy Beata Nowacka w Raszkowie, malarstwo i tapicerstwo remonty ogólnobudowlane Kazimierz Zawieja w Korytnicy, automechanika Rafał Cieluch w Korytnicy, Foto Waligóra w Raszkowie, Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Raszkowie.

Trwają prace, aby wkrótce partnerem programu było także miasto Ostrów Wielkopolski. Dzięki temu osoby posiadające Raszkowską Kartę Rodziny 3+ będą mogły skorzystać ze zniżek w kinie Komeda w Ostrowie Wielkopolskim, w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz z lodowiska.

Wnioski o wydanie Raszkowskiej Karty Rodziny 3+ można składać od 1 lutego w Referacie Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy i Miasta Raszków  - w budynku urzędu w Przybysławicach. Szczegółowy wykaz ulg i zniżek znajduje się w zakładce "Dla rodziny" na stronie internetowej www.raszkow.pl.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe