Kalisz: OSRIR zamknięty!

  • 01.02.2018, 10:25 (aktualizacja 02.02.2018, 10:16)
  • Patrycja Pera
Kalisz: OSRIR zamknięty! OSRIR Kalisz
Na głównej stronie kaliskiego Ośrodka Sportu Rehabilitacji i Rekreacji można przeczytać komunikat, że kryta pływalnia od 1 lutego jest zamknięta z przyczyn technologicznych.

Decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego kryta pływalnia przy ul. Łódzkiej 29 ma być wyłączona z użytkowania do końca maja br.
Jak czytamy w oficjalnym komunikacie " Jej powodem jest wynik dokonanej na zlecenie OSRiR inwentaryzacji wentylacji basenowej – w ocenie PINB nie spełnia ona obecnie obowiązujących norm".
Zarządcy kaliskiego ośrodka podkreślają w nim, że obiekt został wybudowany w latach 60. ubiegłego wieku, a jego ostatnia modernizacja przeprowadzona była w latach 90. Jak można się domyślać, obowiązujące standardy i przepisy dla takich obiektów w znaczący sposób się zmieniły, dlatego decyzją inspektora, pływalnie należało zamknąć.
Problemem okazała się instalacja wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej, która nie otrzymała pozytywnej oceny.  Decyzją administracyjną Inspektor nakazał rozwiązać problem.
Nie ma oficjalnej kwoty ile może kosztować  wymiana instalacji, ale jedno jest pewne, że z obiektu najwcześniej będzie można skorzystać dopiero we wrześniu, ponieważ latem ośrodek jest nieczynny ze względu na przerwę techniczną.
Warto tutaj przypomnieć, że w maju ubiegłego roku doszło do zatrucia chlorem  i już wtedy specjaliści stwierdzili wadliwość wentylacji. 
Decyzją Prezydenta Miasta Kalisza, wszystkie zajęcia szkół kaliskich oraz większość treningów klubów sportowych na czas prowadzonych prac modernizacyjnych zostaną przeniesione do Aquaparku. 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe