Ostrów: Sztuka witrażu – dzisiaj w MDK!

  • 31.01.2018, 11:06
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Sztuka witrażu – dzisiaj w MDK!
Marcin Szorski, autor wielu witraży, będzie gościem kolejnej odsłony cyklu „Wokół Sztuki. Rozmowa z...”. Spotkanie z artystą odbędzie się dzisiaj, 31 stycznia o godz. 18.00, w Młodzieżowym Domu Kultury. Wstęp wolny.

Marcin Szorski to absolwent Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej w Poznaniu i Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu. Doświadczenie w pracy ze szkłem zdobywał m.in. w Irlandii, obecnie we własnej pracowni wykonuje witraże wg autorskich projektów. W swoich realizacjach łamie stereotypy, przedstawiając różne sposoby podejścia do projektowania szklanych prac. Jego prace były pokazywane na wystawach; znajdują się w Polsce i za granicą. W 2016 roku otrzymał „Laur Kultury” Starosty Ostrowskiego, a w 2017 r. – wyróżnienie na festiwalu Ars Universitatis w Kaliszu za rzeźbę witrażową pt. „Katedra I”.

Artysta będzie gościem kolejnej odsłony cyklu „Wokół Sztuki. Rozmowa z...”, który od 2013 roku jest organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie. Podczas rozmowy, prowadzonej przez Hannę Olejnik, twórcy mówią m.in. o swojej twórczości, w czym szukają inspiracji, pokazują też swoje prace, a publiczność – i ta dorosła, i ta młoda – ma szansę lepiej ich poznać. Wstęp na spotkanie jest wolny.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe