Ostrów: Kierowco zwolnij!

  • 30.01.2018, 10:45
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Kierowco zwolnij!
Zima to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. W miniony weekend policjanci zatrzymali kierujących, którzy przekroczyli w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50km/h. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek.

Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Wielu kierowcom wydaje się, że jezdnia jest czarna i sucha. Tymczasem jezdnie mogą być przymrożone, a w związku z tym śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt, jak również nadmierna prędkość może być bardzo niebezpieczna. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia.

W miniony weekend policjanci ostrowskiej drogówki kontrolowali prędkość kierujących pojazdami. W sobotę, 27 stycznia kierowca samochodu marki Mazda jechał stanowczo za szybko. Pomiar wykazał, że 40-latek w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 104 km/h. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy za pokwitowaniem.

Dzień później, 28 stycznia uprawnienia stracił 20-latek kierujący fordem. W terenie zabudowanym jechał 110 km/h.

Prędkość, a szczególności jej niedostosowanie do panujących warunków na drodze, to jedna z przyczyn wypadków na drogach. Dlatego policjanci ostrowskiej drogówki codziennie przyglądają się jeździe kierowców poruszających się po drogach miasta i powiatu.

Pamiętajmy – prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu czy podczas przymrozków nie zawsze oznacza prędkość BEZPIECZNĄ!

KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe