Ostrów: Zaprogramowani na sukces

  • 29.01.2018, 11:54
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Zaprogramowani na sukces
Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w warsztatach pt: „Projekt – Mobilna Akademia Sukcesu/Kompetencji” z udziałem studentów Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Najważniejszym celem było podniesienie tzw. kompetencji miękkich.

Warsztaty odbyły się w ramach programu edukacyjno-przedsiębiorczego organizowanego przez Wyższe Szkoły Bankowe. Spotkanie poprowadzili studenci WSB w Poznaniu. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się, jakie znaczenie mają dobre maniery w kontaktach społecznych, jak wyznaczać i osiągać założone sobie cele, poznali tajniki wystąpień publicznych oraz zasady i umiejętności pracy w grupie. Prowadzący podkreślali niejednokrotnie, że najważniejszym celem prowadzonych zajęć jest podnoszenie kompetencji miękkich wśród młodzieży. Jak powszechnie wiadomo, nieoceniona jest umiejętność zachowania swobody podczas egzaminów ustnych, rozmów kwalifikacyjnych czy podczas nawiązywania pierwszych kontaktów zawodowych.

Uczniowie IV LO mieli okazję przećwiczenia wielu kluczowych umiejętności, jak np. sposobów radzenia sobie ze stresem, czy sposobów komunikacji w różnych sytuacjach życiowych.
- Zajęcia bardzo przypadły młodzieży do gustu, chwalili sobie wysokie kompetencje starszych kolegów z Poznania. Zwrócili uwagę na ciekawe i przydatne treści oraz na interesujące metody pracy. Jedna z uczestniczek przyznała, że dopiero środowe warsztaty uzmysłowiły jej, jak ważne przy wystąpieniach publicznych są mowa ciała i emisja głosu. Młodzież przyznała także, że odgrywane w czasie zajęć scenki sytuacyjne związane z zasadami stosowania savoir vivre'u uświadomiły im, jak duże znaczenie w życiu codziennym ma stosowanie dobrych manier, jak dzięki temu wzrasta nasza pozycja w grupie oraz ile korzyści może to im przynieść – wyjaśnia dyrektor IV LO Małgorzata Jędroch.

„Zostaliśmy zaprogramowani na sukces” stwierdzili zaraz po warsztatach uczniowie IV LO, co stanowi najlepsze podsumowanie tego projektu.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe