Kalisz: Ćwiczyli na zamarzniętym akwenie!

  • 29.01.2018, 11:37 (aktualizacja 30.01.2018, 10:04)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Ćwiczyli na zamarzniętym akwenie! JRG nr 1 w Kaliszu
Przez trzy dni realizowano doskonalenie zawodowe z zakresu ratownictwa na zamarzniętych akwenach. Szkolenie odbywało się głównie przy użyciu sań lodowych. W szkoleniu uczestniczył cały stan zmiany służbowej JRG nr 1 i JRG nr 2 w Kaliszu.

Sprawdzono praktyczne możliwości poruszania się przy pomocy sań lodowych na cienkiej warstwie lodu. Ćwiczenia praktyczne poprzedzone były prelekcją dla najmłodszych, gdzie przekazano zasady bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się ferii. Praktyka wskazała szereg problemów i niebezpieczeństw, na jakie narażony jest ratownik przemieszczający się saniami lodowymi po cienkiej tafli. Podczas zajęć ćwiczono różne warianty podejmowania poszkodowanego z wody, zwracając przy tym szczególną uwagę na bezpieczeństwo własne ratowników. Podczas prowadzonych ćwiczeń, zwrócono szczególną uwagę na prowadzenie właściwej łączności. Zajęcia kończyły się omówienie realizowanych ćwiczeń wniosków.  kpt. Grzegorz Kuświk

Patrycja Pera

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe