Powiat Ostrowski: ,,Pierwszy Trener"

  • 30.01.2018, 08:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: ,,Pierwszy Trener"
Bogusław Janiak, trener międzyszkolnego, uczniowskiego klubu kolarskiego Szperek Antonin znalazł się w gronie szkoleniowców nagrodzonych przez Ministra Sportu i Turystyki w ramach programu „Pierwszy Trener”. Został on wskazany przez swoją utytułowaną wychowankę - Katarzynę Pawłowską.

Program „Pierwszy Trener spotkał się z wyjątkowo życzliwym przyjęciem środowiska sportowego. Przyznawana w jego ramach nagroda jest formą uznania dla szkoleniowców, którzy jako pierwsi mieli decydujący wpływ na wybitne osiągnięcia swoich podopiecznych. Pochodząca z Przygodzic Katarzyna Pawłowska jest brązową medalistką ME na torze. W latach 2001-2007, była zawodniczką MLUKS Szperek Antonin, a jej trenerem był właśnie Bogusław Janiak. Przyznał on skromnie, że ,,Kasia swoje sukcesy zawdzięcza uporowi i tytanicznej pracy. Jej największe sportowe osiągnięcia przyszły wraz z dojrzałością i dorosłością, które to odpaliły drzemiące w niej możliwości". Janiak zapytany o to, jak ocenia swoją pracę mówi, że to trudne i niewdzięczne zajęcie, bo najzdolniejsi idą dalej, a pierwszy szkoleniowiec zostaje w punkcie wyjścia.

Podczas gali w warszawskim hotelu Victoria laureatów osobiście uhonorował minister Witold Bańka. Galę, na której doceniono tych pozostających często w cieniu szkoleniowców, zorganizowano po raz pierwszy. Każdy trener wskazany przez zawodnika jako pierwszy szkoleniowiec otrzymał jednorazową nagrodę w wysokości 10 tys. złotych. Pierwszych trenerów wskazywali medaliści igrzysk, mistrzostw Europy lub świata w konkurencjach objętych programem olimpijskim.

Rozporządzenie ministra sportu precyzuje, że pierwszym trenerem jest osoba, która brała udział w początkowym procesie szkolenia zawodnika przez minimum 24 miesiące. Początkowy proces szkolenia obejmuje przygotowanie i udział w zawodach w kategorii młodzika, juniora młodszego lub juniora, organizowanych i prowadzonych przez polski związek sportowy.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe