Kalisz: Oszuści zmieniają metody!

  • 26.01.2018, 14:49 (aktualizacja 29.01.2018, 10:21)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Oszuści zmieniają metody! pixabay
Po raz kolejny na terenie Kalisza pojawili się oszuści okradający osoby starsze. Sprawcy działali różnymi metodami. Niestety w jednym przypadku 87-latka przekazała nieznajomej kobiecie klikanaście tysięcy złotych. Po raz kolejny apelujemy, nie bądźmy obojętni, reagujmy i ostrzegajmy naszych krewnych przed oszustami.

Do prób oszustw doszło wczoraj na terenie Kalisza. Sposób działania sprawców był nietypowy. Do domów kaliskich seniorów zapukały dwie kobiety podające się za policjantki. Oszustki twierdziły, że muszą wykonać czynności związane z przeszukaniem mieszkań w związku z prowadzoną sprawą. W ten sposób fałszywe policjantki weszły do dwóch kaliskich mieszkań. Na szczęście okazało się, że seniorzy nie przechowywali w domach gotówki ani cennych przedmiotów. Z ich mieszkań nic nie zginęło.

Niestety tego szczęścia zabrakło 87-latce, która tego samego dnia uwierzyła w zmyśloną przez przestępców historię, o wypadku drogowym spowodowanym przez jej wnuka. Informacje o zdarzeniu drogowym przekazał kaliszance telefonicznie oszust podający się za policjanta. Seniorka, aby pomóc bliskiej osobie przekazała nieznanej kobiecie kilkanaście tysięcy złotych.

O takich sytuacjach, jakie przytrafiły się kaliskim seniorom, warto rozmawiać z naszymi rodzicami i dziadkami. Przy każdej okazji ostrzegajmy ich przed oszustami, którzy próbują wzbudzić ich zaufanie i okraść z oszczędności. Upewnijmy osoby starsze w przekonaniu, że zawsze w sytuacji dla nich nietypowej mogą do nas zadzwonić. Przypomnijmy im również o podstawowych zasadach obsługi telefonu, także tej, że aby wykonać nowe połączenie, wcześniejsze musi zostać zakończone. Dużą rolę odgrywają dzieci i wnukowie – to wciąż, często za nich podszywają się lub powołują na nich sprawcy. Zapewnijmy swoich dziadków czy rodziców, że natychmiast przelewem lub za pośrednictwem osób trzecich nigdy nie będziemy chcieli od nich pożyczyć pieniędzy. KMP Kalisz.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe