Ostrów: Urzędnicy zapukają z decyzjami podatkowymi i ankietą

  • 26.01.2018, 12:33
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Urzędnicy zapukają z decyzjami podatkowymi i ankietą
Decyzje w sprawie wymiaru podatku za rok 2018, blankiety opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ankiety dotyczące źródeł ogrzewania będą dostarczane mieszkańcom przez pracowników Urzędu Miejskiego od 26 stycznia do 20 lutego 2018 roku. Doręczanie odbywać się będzie od poniedziałku do soboty w godzinach od 900 do 1900.

Każdy z pracowników Urzędu Miejskiego będzie miał przy sobie upoważnienie, którym na żądanie winien się okazać przed podatnikiem, któremu dostarcza przesyłkę. Nie ma blankietów dowodów wpłat jak w poprzednich latach. Ogólna kwota podatku wskazana w decyzji dotyczy całej nieruchomości. To od decyzji współwłaścicieli zależy jak między sobą podzielą ustaloną kwotę podatku.

Podatek od nieruchomości i opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi można uiścić za pośrednictwem Internetu na wcześniej przypisany indywidualny numer konta, który wskazany jest w przypadku:
1. Podatku od nieruchomości – w punkcie 4 pouczenia otrzymanej przez Państwa decyzji podatkowej,
2. Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi – w otrzymanych przez Państwa blankietach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Zachęcamy do dokonywania wpłat za pośrednictwem Internetu. To szybki i łatwy sposób dokonania opłaty, bez konieczności wychodzenia z domu i tracenia czasu w kolejce do kasy.

Przypominamy, że od 2018 roku na terenie Miasta Ostrowa Wielkopolskiego nie pobiera się opłaty od posiadania psów.

Równocześnie z decyzjami podatkowymi będą doręczane materiały informacyjno-edukacyjne na temat gospodarowania odpadami komunalnymi i ankiety dotyczące źródeł ogrzewania. Proces wypełniania ankiety nie zajmie zbyt wiele czasu – będzie jedynie wymagał udzielenia odpowiedzi na kilka prostych pytań związanych z ogrzewaniem budynku i ciepłej wody użytkowej.

Udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie jest dobrowolne i anonimowe, ma charakter informacyjny i nie stanowi żadnej formy zobowiązania.

Zwracamy się do mieszkańców z prośbą o przychylne potraktowanie akcji i udzielanie osobom przeprowadzającym ankietę informacji.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe