Ostrów: Projekty językowe w SP 9

  • 26.01.2018, 08:21
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Projekty językowe w SP 9
Projekty językowe w ramach programu e-Twinning na stałe weszły do harmonogramu działań Szkoły Podstawowej nr 9.

W ramach realizowanych działań projektowych, społeczność szkolna gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy może współpracować ze sobą za pomocą  mediów elektronicznych. Taka współpraca uczniów i nauczycieli, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Tegoroczny projekt e-Twinning realizowany przez uczniów ostrowskiej "Dziewiątki" pod tytułem: THE BOOKMARK EXCHANGE - TO SPREAD THE LOVE FOR BOOKS, łączy w sobie zarówno doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim jak i propagowanie czytelnictwa.

W projekcie wzięło udział 31 szkół podstawowych i przedszkoli z 11 krajów. Zadaniem wszystkich uczestników było tworzenie zakładek do książek, które miały przedstawiać ich ulubionych bohaterów, a także zawierać proste zdania w języku angielskim propagujące czytanie. Projekt był realizowany zarówno przez najmłodszych z klas I-III, jak i starszych uczniów z klas IV-VI. Powstało mnóstwo pięknych zakładek, które zostały wysłane do Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Słowacji, Ukrainy oraz Włoch. Dzieląc się zakładkami z przyjaciółmi z Europy, uczniowie opowiedzieli o swojej miłości do książek i czytania. Do ostrowskiej szkoły również dotarło wiele pięknych zakładek i listów ze szkół partnerskich.
Co zyskali uczniowie poprzez udział w projekcie? Ćwiczyli umiejętność posługiwania się językiem angielskim, pracowali kreatywnie, opowiadali o swoich zainteresowaniach, uczyli się otwartości na nowe działania, a także poznawali ciekawostki dotyczące innych krajów. Dokumentację projektu oraz relacje fotograficzne i filmowe z tworzenia zakładek we wszystkich szkołach partnerskich można śledzić na platformie Twinspace.  

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe