Kalisz: Stadion odebrany!

  • 25.01.2018, 12:49
  • Patrycja Pera
Kalisz: Stadion odebrany! Szymon Ratajczyk
Kaliski stadion uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Jednak problem "źródełka" nie rozwiązany.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie obiektu.
- Od nadzoru budowlanego otrzymaliśmy pozwolenie na użytkowanie - mówi Dagmara Pokorska, z Wydziału Rozbudowy Miasta i Inwestycji   - Wszelkie procedury odbioru zostały zakończone i stadion został odebrany. 
Już niedługo ma pojawić się nowy system identyfikacji wizualnej stadionu, którą wykonuje na zlecenie miasta, jedna z kaliskich agencji reklamowych. Koszt realizacji to około 16 tys. zł.
Oficjalne otwarcie stadionu ma odbyć się 10 marca, podczas meczu rundy rewanżowej KKS Kalisz z Bałtykiem Gdynia.
W trakcie budowy obiektu pojawił się jednak nieoczekiwany problem. Między krzesełkami oraz przez wylany beton, płynie woda. 
- Pomimo prawidłowego wykonania wzgórza,  na którym usytuowane są miejsca siedzące dla kibiców, wypływa woda - mówiła na sierpniowej konferencji prasowej, Barbara Gmerek wiceprezydent Kalisza. - Nie jest to związane z opadami, ani z infrastrukturą wodno-kanalizacyjną, ponieważ została na samym początku budowy uregulowana.
I wydawało się, że sprawą zajmie się główny wykonawca, firma Saltex Europa. Jednak problem nie został rozwiązany.
- Jest to element, który nie wpływa na użytkowanie obiektu - zapewnia Dagmara Pokorska. -  Firma "Saltex" , czyli generalny wykonawca, mimo obietnic nie podjął się tego zadania i w tej chwili będziemy musieli poszukać nowego wykonawcy, aby ten defekt naprawić. Jednak nie przeszkadza on w funkcjonowaniu stadionu.  Podkreślam również, że nie było to w zakresie działań firmy "Saltex".
Na stadionie miejskim ma pomieścić się ponad 8 tysięcy kibiców. Jego budowa była podzielona na dwa etapy. Pierwszy kosztował prawie 12 milionów złotych i wtedy została wybudowana trybuna zachodnia. Drugi etap, który właśnie się zakończył, kosztował ponad 26 milionów złotych. Tym razem zmodernizowano płytę boiska i trybunę  oraz ułożono bieżnię lekkoatletyczną wraz z podgrzewaną murawą. Koszt realizacji tego zadania wyniósł około 40 milionów złotych. Koszt podgrzewania murawy, może wynosić nawet 5 tysięcy złotych za jeden dzień użytkowania. 
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe