Ostrów: Dzielnicowi kontrolują zbiorniki wodne

  • 25.01.2018, 11:14
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Dzielnicowi kontrolują zbiorniki wodne
Ostrowscy dzielnicowi kontrolują zbiorniki wodne i „dzikie lodowiska”. Powstała na akwenach pokrywa lodowa może być bardzo niebezpieczna. Dlatego stróże prawa szczególną uwagę zwracają na to, czy w ich pobliżu nie ma dzieci bez opieki osób dorosłych.

Nadzorem w codziennej służbie zostały objęte przez dzielnicowych Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim różnego rodzaju akweny, dzikie lodowiska czy ślizgawki. Dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży dzielnicowi regularnie kontrolują te tereny, sprawdzając, czy nie przebywają tam dzieci bez nadzoru dorosłych czy też młodzież. Pamiętajmy, że poruszanie się po lodzie bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu asekuracyjnego może zakończyć się tragicznie!

Zbliżające się ferie zimowe to głównie czas wypoczynku dzieci i młodzieży. Nieprzemyślane, lekkomyślne korzystanie z uroków zimy może zakończyć się tragicznie. Aby unikać niebezpiecznych sytuacji policjanci przestrzegają przed wchodzeniem na lód i zachęcają do korzystania ze sztucznych lodowisk. Policjanci apelują również do rodziców i opiekunów, by kontrolowali, gdzie bawią się ich dzieci. Uczulmy je na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą zabawa na zamarzniętych rzekach i jeziorach. Sprawdźmy czy w razie potrzeby będą umiały wezwać pomoc. Uczmy przewidywania i unikania sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu.

KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe