Ostrów: Szamarzewskiego z przejściem

  • 24.01.2018, 17:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Szamarzewskiego z przejściem
Problem z zagrodzonym terenem przy ulicy Szamarzewskiego ciągnął się od lat. Mieszkańcy bloków bezskutecznie interweniowali u ówczesnych władz miasta.

By poprawić ich sytuację, w ubiegłym roku przeprowadzony został podział tego gruntu, w obecnym realizowane będzie jego przejęcie przez miasto. Do tego czasu jego obecny właściciel zgodził się na udostepnienie przejścia mieszkańcom. Od dziś jest ono otwarte.

Blisko 200 rodzin, które zamieszkują wieżowce przy ulicy Szamarzewskiego, od kilku lat nadkładało drogi nie mogąc skorzystać z przejścia z osiedla na ulicę Kompałły. Kiedy po blisko 30 latach swobodnego użytkowania tej trasy, na ich drodze wyrosło ogrodzenie, zwrócili się do ówczesnych władz miasta. Usłyszeli, że urząd nie jest stroną w tym sporze, bo rzecz dotyczy prywatnych terenów.
- Moim zdaniem każda rzecz, która dotyczy mieszkańców miasta staje się sprawą urzędu i prezydenta, tym bardziej, że mieszkańcy osiedla bardzo często i w wielu rozmowach informowali mnie o tym problemie. Zapewniałam ich wówczas, że zrobię wszystko, aby problem ten rozwiązać. Przeprowadziliśmy zatem procedury związane z podziałem tych gruntów. Teraz realizowany będzie proces związany z przejęciem tej części przez miasto. Do jego zakończenia właściciel gruntu zgodził się na udostępnienie przejścia mieszkańcom. Od dziś przejście jest otwarte – informuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe