Ostrów: Ostrowska Platforma oburzona działaniami prezydenta Sapińskiego

  • 24.01.2018, 11:42 (aktualizacja 24.01.2018, 11:45)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ostrowska Platforma oburzona działaniami prezydenta Sapińskiego
Zarządu Platformy Obywatelskiej w Powiecie Ostrowskim w dniu wczorajszym, 23 stycznia 2018 roku, przyjął uchwałę w sprawie poszerzenia granic administracyjnych miasta Kalisza.


Zarząd PO w Powiecie Ostrowskim w składzie - Jarosław Urbaniak - przewodniczący, Rafał Żelanowski - wiceprzewodniczący, Jakub Paduch - sekretarz, Magdalena Boroń - skarbnik - Paweł Rajski, Maria Tomaszewska, Andrzej Kornaszewski - członkowie zarządu, przyjął uchwałę jednogłośnie. Poniżej prezentujemy ją w całości.


Zarządu Platformy Obywatelskiej w Powiecie Ostrowskim
z dnia 23 stycznia 2018 roku
w sprawie poszerzenia granic Miasta Kalisza

Zarząd Platformy Obywatelskiej w Powiecie Ostrowskim wyraża swoje oburzenie działaniami prezydenta Kalisza, Grzegorza Sapińskiego, zmierzającymi do poszerzenia granic administracyjnych Kalisza, kosztem okolicznych gmin, wchodzących w skład  Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej. Uważamy, że rozbije to budowaną z trudem i przez wiele lat Aglomerację Kalisko - Ostrowską.

Działania  te, wbrew argumentacji prezydenta Grzegorza Sapińskiego, nie służą rozwojowi Kalisza, a obronie stanowisk trzeciego zastępcy prezydenta miasta i dwóch radnych miejskich. Uważamy, że dla mieszkańców Kalisza i całego regionu, ważniejsze niż obrona urzędniczych stołków, są pieniądze europejskie wywalczone w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, które przez skrajnie nieodpowiedzialne działania prezydenta Kalisza są zagrożone.

Jako Zarząd Platformy Obywatelskiej w Powiecie Ostrowskim jesteśmy zdecydowanie przeciwni tym szkodliwym dla mieszkańców działaniom, pobudzającym antagonizmy lokalne, mozolnie niwelowane przez pokolenia.

Prezydent Grzegorz Sapiński bierze całkowitą odpowiedzialność za wszelkie konsekwencje swoich wysoce nieodpowiedzialnych działań.

Jarosław Urbaniak
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej
w Powiecie Ostrowskim

Fot.: fb Jarosław Urbaniak

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe