Piłka nożna: Gracze Iskry wygrali turniej w Czechach

  • 24.01.2018, 10:42
  • Ryszard Binczak
Piłka nożna: Gracze Iskry wygrali turniej w Czechach
Zawodnicy Iskry Prosna Sieroszewice prowadzeni przez trenerów Jacka Płomińskiego i Dariusza Płóciennika gościli na XV Jubileuszowym Turnieju Piłkarskim w Czechach w miejscowości Jaromerice.

Gmina ta jest zaprzyjaźniona z gminą Sieroszewice. Organizatorem turnieju był miejscowy klub TJ Jaromerice. Był to pierwszy zagraniczny wyjazd tej kategorii wiekowej na zawody i możliwość rywalizacji sportowej z rówieśnikami z innego kraju. W turnieju udział wzięło 8 zespołów podzielonych na dwie grupy po 4. Mecze były rozgrywane w czasie 2 x 10 minut.

Już pierwsze mecze pokazały, że Iskra będzie walczyć o czołowe miejsce. Fazę grupową zespół z Sieroszewic przeszedł jak  "burza" wygrywając zdecydowanie wszystkie mecze. W półfinale Iskra spotkała się z drugim zespołem grupy B Moravska Trebova. Młodzi chłopcy zagrali bardzo dobry mecz i wygrali 9:1, zapewniając sobie awans do finału turnieju. Finałowym rywalem okazał się mający dobrze prowadzoną szkółkę piłkarską zespół TJ Svitavy. Ten mecz pokazał, że na drużynę Iskry nie ma mocnych. Po bardzo ładnej grze podopieczni Jacka Płomińskiego i Dariusza Płóciennika zwyciężyła 7:1 i zdobyli zasłużenie Puchar wójta Jaromeric. Cieszy wynik, ale także gra którą bardzo doceniali nasi południowi sąsiedzi. W meczu o 3 miejsce gospodarze turnieju TJ Jaromerice pokonali drużynę Moravska Trebova 3:1.

Zawodnicy ISKRY otrzymali również indywidualne wyróżnienia. Najlepszym strzelcem został Konrad Kędzia. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Maciej Rasiak.

Drużynę Iskry reprezentowali: Borys Matysiak, Maksymilian Młynarczyk, Konrad Kędzia, Maciej Rasiak, Miłosz Betka, Adam Korczak, Oskar Wyrwiński, Mateusz Glapiak, Adrian Krawczyk, Piotr Kwiasowski, Filip Urbaniak.

Kolejność końcowa turnieju: 1. GKS ISKRA - PROSNA Sieroszewice, 2. TJ Svitavy, 3. TJ Jaromerice, 4. Moravska Trebova, 5. Jesenec- Dzbel, 6. Brezova nad Svitavou, 7. Konice, 8. TJ Mala Hana Kninice

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe