Kalisz: Blisko 100 tys. sztuk papierosów na targowisku!

  • 23.01.2018, 12:44
  • Patrycja Pera
Kalisz: Blisko 100 tys. sztuk papierosów na targowisku! KMP Kalisz
Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zabezpieczyli blisko 95 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W sprawie zatrzymano 40-letnią kobietę, która odpowie za przestępstwo karno-skarbowe. To kolejna skuteczna realizacja funkcjonariuszy operacyjnych, zajmujących się zwalczaniem przestępczości akcyzowej.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, prowadzą regularne działania, nie tylko na podstawie własnych informacji, ale też zgłoszeń od mieszkańców. Nieumundurowani policjanci cyklicznie pojawiają się na targowiskach zlokalizowanych na terenie miasta i powiatu kaliskiego. Głównym celem tego typu kontroli jest wyeliminowanie nielegalnego obrotu wyrobami akcyzowymi. Podczas tego typu działań funkcjonariusze interesują się nie tylko przemycanymi papierosami czy alkoholem, ale także nielegalnie sprzedawanymi lekarstwami i przedmiotami z podrobionymi znakami towarowymi.

Podczas ostatnich tego typu działań na jednym z kaliskich targowisk, funkcjonariusze zatrzymali 40-letnią kobietę. Kaliszanka w zamkniętym pomieszczeniu przechowywała papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Podczas kilku przeszukań zrealizowanych w tej sprawie, funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 95 tys. sztuk papierosów i prawie 10 kilogramów tytoniu. Wszystkie towary nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej.

Kaliszanka została przewieziona do kaliskiej komendy, gdzie usłyszała zarzut z kodeksu karno-skarbowego. Za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej grozi kara 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.
 

Na podstawie wstępnych wyliczeń stróże prawa ustalili, iż wartość strat na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w tej sprawie wynosi blisko 90 tys. złotych. KMP Kalisz

Patrycja Pera

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe