Kalisz: Nieprzejezdny Kalisz

  • 02.03.2017, 16:11 (aktualizacja 02.03.2017, 16:29)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Nieprzejezdny Kalisz
Kalisz ostatnio stracił szansę na sfinansowanie ze środków konkursowych Centrum Unijnych Projektów Transportowych, krótkiego odcinka drogi krajowej nr 25. Do tego ciągnące się już od kilku miesięcy prace remontowe ulic w centrum miasta tj. Plac Kilińskiego czy ul. 3 maja, nie ułatwiają życie kierowcom.

Sprawdziliśmy, które drogi w Kaliszu są najbardziej zakorkowane w godzinach szczytu, którą  z pewnością sami odczuwacie na swojej skórze. Badania zostały przeprowadzone w ub. r w październiku i o to jak one się przedstawiają.

Ulica o największym natężeniu ruchu to Częstochowska na odcinku pomiarowym od Szlaku Bursztynowego do Ks. Jolanty. W ciągu doby przejeżdża tam 38 823 tys. pojazdów. Następnie to ul. Piłsudskiego na odcinku od Poznańskiej do Godebskiego (22 225 pojazdów w ciągu doby). Trzecie i czwarte miejsce zajmuje ulica Wojska Polskiego. Przez odcinek Inwestorska – Podmiejska przejeżdża 21 471 pojazdów na dobą, natomiast od Poznańskiej do Podmiejskiej 21 370 tys. pojazdów na dobę.

Zarząd Dróg Miejskich poinformował nas, że obecnie najtrudniej przejezdnymi ulicami to: odcinek  Kolegialna-Sukiennicza, odcinek Al. Wojska Polskiego od ul. Złotej do ul. Poznańskiej, odcinek ul. Piłsudskiego od ul. Złotej do ul. Poznańskiej, ul. Stanczukowskiego, ul. Podmiejska, skrzyżowanie ul. Szlak Bursztynowy/Łódzka .

Zapytaliśmy jednego z taksówkarzy, który jeździ codziennie po Kaliszu, jak to wygląda na co dzień  i  rzeczywiście dane jakie posiada ZDM, pokrywają się z tym jak jest w rzeczywistości.

- Jeżeli dostaję kurs i chciałbym się dostać z ul. Wrocławskiej na ul. Stawiszyńską i musiałbym przedzierać się przez centrum, to wybrałbym dojazd ulicami Górnośląską, dalej al. Wolności i potem przez Sukienniczą, która również jest często zakorkowana. W moim odczuciu i z doświadczenia jakie posiadam taką drogę jest łatwiej przejechać – mówi p. Kazimierz, taksówkarz.

Badania zostały przeprowadzone w październiku 2016 r. Czy coś się od tego czasu w Kaliszu zmieniło? Z przesłanych nam informacji od ZDM i z rozmów z kaliskimi taksówkarzami wynika, że nie. Do tego ciągnące się w nieskończoność roboty drogowe.

Patrycja Pera

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe