Ostrów: „Cuda... w MDK

  • 24.01.2018, 08:30
  • Ryszard Binczak
Ostrów: „Cuda... w MDK
Nietypowe prace przestrzenne można oglądać na właśnie otwartej wystawie „Cuda na kiju”. Ekspozycja to pokłosie powiatowego konkursu plastycznego, organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie Wielkopolskim.

To już jedenasta edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego „Cuda na kiju”, organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie. Zamiarem organizatorów jest to, aby były one nie tylko nietypowe i oryginalne, ale także aby biorące udział w konkursie prace przestrzenne były wykonane z materiałów recyklingowych.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się we wtorek, 16 stycznia, w MDK. Gości - laureatów wraz z nauczycielami - powitała szefowa MDK, Anna Drobniewska. W sumie na konkurs nadesłano 148 prac, które oceniało troje jurorów: dr Lidia Głazik, Maria Szeląg i Karol Kierzynka. Komisja przyznała 30 równorzędnych nagród i 30 wyróżnień. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, dla nich także była przeznaczona część wokalna podsumowania konkursu. Na scenie MDK wystąpili uczestnicy zajęć w placówce: wokalistki Izabela Staroń i Patrycja Kryszczak oraz zespół To All Units. Na zakończenie organizatorzy gratulowali także nauczycielom młodych plastyków. Wystawę „Cuda na Kiju” można obecnie oglądać w Galerii Twórczości Dzieci i Młodzieży w ostrowskim MDK.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe