Kalisz: 11 nowych autobusów w lipcu!

  • 23.01.2018, 11:03
  • Patrycja Pera
Kalisz: 11 nowych autobusów w lipcu! kla.com.pl
W lipcu 2018 roku kaliski tabor ma wzbogacić się o kolejne 11 sztuk nowych autobusów MAN.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu, 16 stycznia, rozstrzygnął przetarg na zakup  oraz na dostawę 11 fabrycznie nowych autobusów klasy maxi o napędzie hybrydowym. Zarząd uznał,  że najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma MAN TRUCK & BUS POLSKA sp. z o.o. Całkowity koszt zakupu wynosi 19.187.434,20zł zł brutto. Za jedną sztukę kaliszanie zapłacą  1 mln 418 tys. zł netto.
Nowe autobusy mają pojawić się w lipcu tego roku.  W Kaliszu jeździ już 5 sztuk pojazdów tej firmy. Będą to autobusy o napędzie hybrydowym, wyposażone według takiej samej specyfikacji jak poprzednie. W standardzie znajdą się m.in silnik spełniający normę emisji spalin Euro-6, niska podłoga na całej długości autobusu, system przyklęku, rampa dla wózków, system gaszenia pożarów, elektroniczne tablice kierunkowe, całopojazdowa klimatyzacja, system monitoringu wizyjnego, gniazda USB do ładowania telefonów.
Od lata ubiegłego roku po kaliskich ulicach jeździ 10 nowych Solarisów, które mają silnik diesla Euro 6. Ponadto jesienią wyjechały Scanie Citywide 12 LF, z takim samym silnikiem i pięć autobusów marki MAN o napędzie hybrydowym.

Patrycja Pera

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe