Powiat Kaliski: 73. rocznica rozstrzelania żołnierzy Armii Krajowej

  • 22.01.2018, 12:17
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: 73. rocznica rozstrzelania żołnierzy Armii Krajowej
Obchody 73. rocznicy rozstrzelania pięćdziesięciu sześciu żołnierzy Armii Krajowej odbyły się w piątek 19 stycznia na Cmentarzu Tynieckim w Kaliszu.

W imieniu Władz i Mieszkańców Powiatu Kaliskiego Starosta Kaliski Krzysztof Nosal złożył kwiaty na mogile zbiorowej na Cmentarzu Tynieckim przy ulicy Łódzkiej w Kaliszu oraz przy obelisku poświęconym rozstrzelanym pięćdziesięciu sześciu działaczom ruchu oporu w Skarszewie.

Organizatorem obchodów było Miasto Kalisz, w uroczystościach wzięli udział parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, stowarzyszeń kombatanckich, organizacji społecznych i politycznych, a także uczniowie ze szkół.

Info/foto: J. Cieślak

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe