Powiat Ostrowski: Uśmiech i wzruszenie

  • 22.01.2018, 08:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Uśmiech i wzruszenie
Międzypokoleniowe spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowano w Publicznym Przedszkolu Jasia i Małgosi w Przygodzicach. Jego atrakcją były występy wnucząt.

Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem tańczyły, recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Dziadkowie uczestniczyli zaś we wspólnych zabawach i konkursach, a jako wyraz wdzięczności otrzymali drobne upominki. Nie obyło się bez wzruszeń, nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.
- Każdego roku dbamy o to, aby w naszym przedszkolu odbyło się takie wydarzenie - mówi dyrektor placówki Regina Łuba. - W końcu babcie i dziadkowie, jak nikt inny, zasługują na podziękowanie i wdzięczność.

Inicjatywę placówki docenia wójt Krzysztof Rasiak, który i tym razem świętował razem z seniorami. Włodarz życzył wszystkim Babciom i Dziadkom dużo zdrowia, aby mogli cieszyć się pogodną i radosną jesienią życia. By czuli się potrzebni, by jak najdłużej mogli napawać się bezinteresowną miłością wnuków. W spotkaniu samorząd gminy reprezentowali jeszcze: przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice Janina Wojtasiak - babcia trojga wnucząt, jej zastępca i sołtys wsi - Kazimierz Niziołek (dziadek z długim stażem), radne z Przygodzic - Kornelia Tysiak (babcia od trzech lat) i Dorota Szmaj.
Mali artyści wystąpili na nowej, przenośnej scenie, zakupionej właśnie przez gminę Przygodzice.

Dzień Babci i Dzień Dziadka w wielu krajach obchodzony jest jednego dnia. W Polsce każdy z dziadków świętuje go w innym terminie. Co ciekawe, Dzień Babci trafił do kalendarzy kilkanaście lat wcześniej niż Dzień Dziadka. To święto obchodzimy w naszym kraju od 1981 roku. Dopiero po kilkunastu latach pomyślano o tym, że mąż babci też powinien mieć powody do świętowania i tym sposobem jego specjalny dzień wpisano do kalendarza 22 stycznia, tuż po Dniu Babci.
TW
Fot. Tomasz Wojtasik

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe