Ostrów: Zimą lodowisko, a latem Park Rozrywki Rodzinnej

  • 19.01.2018, 13:13
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Zimą lodowisko, a latem Park Rozrywki Rodzinnej
Za nami nieco ponad miesiąc funkcjonowania miejskiego lodowiska. Najczęstszym komentarzem, jaki słychać w Ostrowie na jego temat to - strzał w dziesiątkę! I trudno się z takim stwierdzeniem nie zgodzić. Od dnia otwarcia – 6 grudnia – lodowisko odwiedziło ponad 16 200 osób!

Tafla o powierzchni 900 m2 z bandami, część szatniowo-socjalna, toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także naścienny przewijak dla niemowląt. Obiekt wyposażony w nagłośnienie, kamery monitoringu, suszarkę na 48 par butów, regały na blisko 300 łyżew, a także stanowisko do ich ostrzenia. Do tego teleskopowa trzyrzędowa trybuna, szafki przebieralni, a w holu krzesła i stoliki, przy których można napić się kawy. Nowe lodowisko przyciąga tysiące ostrowian, a także mieszkańców ościennych gmin. Do ich dyspozycji jest aż 280 par nowych łyżew (160 hokejowych i 120 figurowych). Pingwinki umożliwiają naukę jazdy na łyżwach.
- Jako prezydent miasta z uwagą wsłuchuję się w głos mieszkańców i biorę pod uwagę ich obserwacje i spostrzeżenia. Jedną z nich była zbyt mała liczba pingwinków służących do nauki jazdy – na zbliżające się ferie zimowe dostarczymy kolejne cztery. Zamontowaliśmy również zegar, o który dopominali się użytkownicy lodowiska. To model przejściowy, zamówiliśmy bowiem zegar, który poza godziną, pokazywać będzie także temperaturę powietrza – informuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Miasto wybudowało lodowisko kosztem 3,3 mln zł, otrzymało jednak blisko 870 000 zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki z pilotażowego Programu rozwoju ponadlokalnej infrastruktury sportowej, co znacznie zmniejszyło koszt inwestycji.

Lodowisko niemal każdego dnia pęka w szwach, Miasto chciałoby jednak dodatkowo poszerzyć ofertę tego obiektu. W tym celu prowadzone są rozmowy, by w okresie letnim funkcjonował tam Park Rozrywki Rodzinnej.
- Po sezonie zimowym obiekt będzie służył sympatykom rolek. Chcemy jednak poszerzyć ofertę i sprawić, by to miejsce było jeszcze bardziej atrakcyjne. Dlatego planujemy przez 4 miesiące w roku stworzyć tam Park Rozrywki Rodzinnej. To bardzo fajna forma spędzania czasu dla rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami. To dmuchane zamki, zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, trampoliny, karuzele, czyli różnorodne atrakcje dla dzieci – informuje prezydent miasta.

Tego typu Park wydaje się być bardzo interesującym rozwiązaniem na zagospodarowanie powierzchni lodowiska w okresie letnim. W połowie września wróciłoby tu rolkowisko, b, z początkiem listopada lodowisko znów było czynne dla miłośników łyżew.
- Chciałabym, by nasz nowy obiekt tętnił życiem przez cały rok – podsumowuje Beata Klimek.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe