Kalisz: Miasto zajęło 4. miejsce w konkursie!

  • 18.01.2018, 14:28
  • Patrycja Pera
Kalisz: Miasto zajęło 4. miejsce w konkursie! Kadr z filmu Jakub Kędzia
Kalisz został laureatem Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2017. W kategorii „miasta na prawach powiatu” zajęliśmy wysokie 4. miejsce.

- Kalisz to coraz nowocześniejsze, bezpieczniejsze miasto, w którym żyje świadome społeczeństwo obywatelskie - mówi prezydent Grzegorz Sapiński. - Cieszę się, że dostrzegają to twórcy tego typu zestawień. Inwestujemy, budujemy, modernizujemy. Nasza praca dla Kalisza sukcesywnie procentuje. Doceniają to mieszkańcy i obserwatorzy z zewnątrz.

Wkrótce laureaci otrzymają nagrody i dyplomy.

Oceniając rywali, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Konkurencja ta jest jedyna w swoim rodzaju. Ranking jest bowiem aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa na okrągło - przez cały rok. Oddaje też rzeczywistość z tego względu, że w praktyce uczestnikami rankingu są całe wspólnoty samorządowe i lokalne.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe