Ostrów: Współpraca ostrowskich spółek

  • 18.01.2018, 13:24 (aktualizacja 20.01.2018, 10:17)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Współpraca ostrowskich spółek
Dzięki inwestycji Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego - budowie linii kablowej średniego napięcia - prądem wytwarzanym w OZC ładowane są elektryczne autobusy zakupione w ostatnim czasie przez Miejski Zakład Komunikacji.

Inwestycja obejmowała budowę linii kablowej średniego napięcia o długości przeszło 2 kilometrów pomiędzy złączem na terenie Sklejki-Eko przy ul. Reymonta a kontenerową stacją transformatorową na terenie MZK przy ul. Lotniczej 30.
- Prąd płynący nową linią kablową do stacji ładowania autobusów elektrycznych na terenie MZK produkowany jest w Elektrociepłowni Ostrów. Energia elektryczna z EC Ostrów produkowana jest w oparciu o dwie turbiny służące do wytwarzania energii elektrycznej. Pierwsza z nich do produkcji prądu wykorzystuje gaz, a druga produkuje go w skojarzeniu z kotłem biomasowym – mówi Marian Kupijaj, prezes OZC.

Ostrowska spółka, ze względu na własną sieć energetyczną, posiada także status operatora systemu dystrybucyjnego elektroenergetycznego. OZC posiada dla tej sieci taryfę dla usług dystrybucji zatwierdzoną  przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.
- Zasilanie MZK w energię elektryczną stanowi następne ogniwo budowy miasta samowystarczalnego energetycznie - dodaje Marian Kupijaj. - Z tego tytułu spółka MZK jak i inne podmioty, które podłączą się do tej sieci, uzyskają znaczące oszczędności.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe