×

Ostrów: Zarzuty klubu radnych PO [WIDEO]

  • 17.01.2018, 11:29 (aktualizacja 18.01.2018 14:33)
  • Patrycja Pera
Ostrów: Zarzuty klubu radnych PO [WIDEO]
Na wczorajszej konferencji prasowej Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej odniósł się do zarzutów prezydent Beaty Klimek

Sporo uwag mają radni do decyzji podejmowanych przez ostrowskich włodarzy. Zmiany wprowadzone w budżecie oraz umowy zawarte w grudniu 2017 roku, budzą duże wątpliwości co do prawidłowego rozdysponowania pieniędzy.
- Spotkaliśmy się dzisiaj w celu wyjaśnienia powodów, dla których podobno zdemolowaliśmy budżet prezydent Klimek zmieniając aż 1 % zaplanowanych wydatków - rozpoczął radny PO Andrzej Kornaszewski.
Na konferencji prasowej radni odnosili się do stawianych im zarzutów, przez urząd Beaty Klimek oraz przedstawiali propozycje innego zagospodarowania pieniędzy m.in wydatki przeznaczone na muzeum i osiedla. 
Zwrócili również uwagę na na umowy zawarte w grudniu 2017 roku. Miasto zlecało zadania, które w ich opinii, mogły zostać zrealizowane przez odpowiednie osoby pracujące w Urzędzie Miejskim, a dotyczy to m.in koncepcji zagospodarowania Rynku Głównego. 
Radni zastanawiają się również, dlaczego prezydent Ostrowa nie inwestuje w lokalnych artystów. Imprezy miejskie, a w szczególności ich oprawa artystyczna zlecana jest wykonawcom z poza Ostrowa tj. organizacja otwarcia lodowiska za 12 tys. zł, występ 4 spektakli ekologicznych dla dzieci wykonane przez firmę z Krakowa za 5 tys. zł oraz występ zespołów artystycznych z Krakowa na tegorocznym Jarmarku Bożonarodzeniowym za  12 tys. zł. 
Radni mają również wątpliwości, jeżeli chodzi o ostrowski klub żużlowy, który od września 2017 roku czeka na odpowiedź z urzędu. Problem dotyczy braku pieniędzy na przystosowanie toru żużlowego, a dokładnie zakupu nowych band pneumatycznych, bez których klub nie będzie mógł organizować zawodów żużlowych. Problem ten może wpłynąć na przyszłość klubu.
Pełna relacja z konferencji w wideo poniżej!

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

 

Patrycja Pera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe