Kalisz: "Podaruj pluszaka dla dzieciaka"

  • 17.01.2018, 09:37
  • Patrycja Pera
Kalisz: "Podaruj pluszaka dla dzieciaka" KMP Kalisz
Strażacy z OSP w Opatówku zorganizowali zbiórkę maskotek pod hasłem „Podaruj pluszaka dla dzieciaka”. Pluszaki mają trafić do najmłodszych m.in. uczestniczących w wypadkach drogowych. Część zebranych zabawek została przekazana na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu insp. Dariusza Bieńka. Policjanci z drogówki zadbają o to, żeby sympatyczne maskotki trafiły do każdego poszkodowanego malucha.

trażacy z OSP w Opatówku zorganizowali zbiórkę maskotek pod koniec ubiegłego roku. Druhowie przy każdej okazji informowali o akcji nie tylko mieszkańców gminy, ale także instytucje zaprzyjaźnione np. szkoły. Trzydniowa akcja przerosła oczekiwania strażaków ochotników. Do komendy zabawki przynosiły całe grupy dzieci, ale również pojedyncze maluchy wraz ze swoimi rodzicami. Łącznie udało się zebrać ponad 1700 pluszaków, których część, we wtorek 16 stycznia br. została przekazana kaliskim policjantom.

W uroczystości przekazania zabawek uczestniczył Komendant Miejski Policji w Kaliszu insp. Dariusz Bieniek, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu st. kpt. Sławomir Kotoński, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP bryg. Dariusz Byliński, Sekretarz Gminy Opatówek Krzysztof Dziedzic, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Przemysław Czarnecki, Prezes OSP w Opatówku Krzysztof Karolewski, Naczelnik OSP w Opatówku Mariusz Małoburski oraz inicjator akcji druh Tomasz Chojnacki.

Przekazane kaliskim funkcjonariuszom pluszaki już wkrótce trafią do policyjnych radiowozów i będą jeździły w patrole z mundurowymi. Gdy jakieś dziecko będzie uczestniczyło w traumatycznym wydarzeniu (np. wypadku drogowym, kolizji) lub będzie świadkiem przykrych zdarzeń na pewno zostanie obdarowane przez funkcjonariuszy pluszową przytulanką. KMP Kalisz.

Patrycja Pera

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe