Powiat Ostrowski: Zebranie sprawozdawcze strażaków z OSP Biskupice Ołoboczne

  • 17.01.2018, 08:15
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Zebranie sprawozdawcze strażaków z OSP Biskupice Ołoboczne
Rozpoczął się okres zebrań sprawozdawczych jednostek OSP z terenu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Pierwsze tego typu spotkanie odbyło się w Biskupicach Ołobocznych, na którym podsumowano minionych dwanaście miesięcy.

W zebraniu udział wzięli m.in.: prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Nowych Skalmierzycach, a zarazem sekretarz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Zdzisław Mielczarek, wiceprezes Józef  Marciniak, komendant miejsko-gminny Jerzy Kwiasowski, członek zarządu Paweł Świderski, radny Rady Powiatu Ostrowskiego a zarazem sołtys wsi Biskupice Ołoboczne Mirosław Nowacki oraz miejscowy radny Grzegorz Wojciechowski.

Jednostka OSP Biskupice Ołoboczne wyjeżdżała w 2017 roku piętnaście razy, w tym sześć razy do pożarów oraz dziewięć do miejscowych zagrożeń. Strażacy brali także udział w XIV Powiatowych Zawodach Sikawek Konnych, które odbyły się w Sieroszewicach. Zarówno w grupie męskiej, jak i żeńskiej udało im się uzyskać trzecie miejsca. Plany jednostki na 2018 roku zakładają wymianę bram garażowych oraz zakup umundurowania i sprzętu przeciwpożarowego. Prezes Zdzisław Mielczarek dziękując strażakom za wierną służbę i ciągłą gotowość do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi poinformował, iż wystąpił z wnioskiem o podniesienie o trzy złote do 19,80 zł stawki godzinowej za udział w akcji ratowniczo-gaśniczej, która to prośba została w pełni zaakceptowana przez burmistrz Bożenę Budzik. Przygotowany został projekt uchwały w tej sprawie, nad którym radni pochylą się na najbliższym posiedzeniu. Ponadto od nowego roku zostało także podwyższone uposażenie kierowców. Zdzisław Mielczarek w imieniu burmistrz podziękował druhom za ponad dwie dekady współpracy, którą Bożena Budzik bardzo szanuje i ceni.
DS

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe