Kalisz: Krew z Orkiestrą [ZDJĘCIA]

  • 16.01.2018, 11:04 (aktualizacja 16.01.2018, 11:20)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Krew z Orkiestrą [ZDJĘCIA] Janusz Sibiński
Już piąty raz 26. kaliskiemu finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy towarzyszyła akcja poboru krwi. Udało się zebrać 26,5 litra tego bezcennego leku.

W niedzielne popołudnie przy hali "Arena", w trakcie trwania finału WOŚP, przed ambulansem Regionalnego Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa ustawiała się kolejka chętnych, by podzielić się cząstką siebie. Zgłosiło się ponad 80 osób, jednak ostatecznie zarejestrowano 75 osób, w tym 11 zainteresowanych oddawało krew po raz pierwszy. Ostatecznie krew oddało 59 osób, a 10 dołączyło do grona krwiodawców. Dzięki akcji udało pozyskać się 26.5 litra tego bezcennego leku, a każdy z dawców otrzymał obowiązkowy zestaw w postaci czekolad, coca-coli oraz specjalne podziękowanie opatrzone czerwonym serduszkiem Orkiestry razem z upominkami. 

Jak przyznają organizatorzy, akcja okazała się sukcesem mimo że trwała niespełna 4 godziny. Dawcy udowodnili, że oprócz wsparcia finału WOŚP zbiórki pieniędzy na zakup sprzętu dla oddziałów neonatologicznych, równie ważne jest oddawanie krwi, bez której w wielu sytuacjach ratowanie zdrowia i życia, także najmłodszych pacjentów, staje się wręcz niemożliwe.

Organizatorem akcji była Rejonowa Rada Honorowego Krwiodawstwa PCK w Kaliszu wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i odbyła się w ramach realizacji zadania publicznego „Promocja krwiodawstwa w społeczności lokalnej” dofinansowanego z budżetu Miasta Kalisza.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe