×

Ostrów: "Bezpieczna 11"

  • 12.01.2018, 07:33 (aktualizacja 15.01.2018 10:59)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: "Bezpieczna 11"
"Bezpieczna 11" to działania realizowane przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego przy udziale policjantów z jednostek sąsiadujących. Dzisiaj, 12 stycznia, wspólne patrole funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp oraz Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie pojawią się na drodze krajowej numer 11. Dbając o bezpieczeństwo na drogach szczególnie sprawdzany będzie m. in. stan trzeźwości kierowców, dozwolona prędkość oraz stan techniczny pojazdów.

Dzisiaj, 12 stycznia, przeprowadzone zostaną działania „Bezpieczna 11". Wspólne patrole funkcjonariuszy pojawią się na drodze krajowej numer 11.

Pobłażania ze strony funkcjonariuszy nie mogą się spodziewać użytkownicy dróg łamiący przepisy ruchu drogowego. Oczywiście policjanci będą nie tylko kontrolować prędkość, ale też zwracać uwagę na stan trzeźwości kierujących. Sprawdzany będzie stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci. Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych przekraczających dozwoloną prędkość czy wyprzedzających "na trzeciego".

Do wszystkich uczestników ruchu drogowego apelujemy o ostrożność oraz stosowanie się do obowiązujących zasad i przepisów. Pamiętajmy, że żadne policyjne działania nie odniosą oczekiwanych efektów, jeżeli uczestnicy ruchu drogowego nie zrozumieją, że najdotkliwszą konsekwencją łamania przepisów, nie jest kara finansowa w postaci nałożonego mandatu karnego. Najtragiczniejszym skutkiem nieprzestrzegania przepisów może być wypadek drogowy i związany z nim dramat jego uczestników.

KPP Ostrów

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe