Powiat Ostrowski: Konkurs ,,Bezpieczna droga do szkoły"

  • 11.01.2018, 09:41
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Konkurs ,,Bezpieczna droga do szkoły"
Niełatwo jest nauczyć dziecko bezpiecznie poruszać się po drodze, jednak niektórzy uczniowie klas I ze szkół podstawowych z terenu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce opanowali te umiejętności do perfekcji.

Potwierdzeniem tego są wyróżnienia jakie spośród szerokiego grona uczestników konkursu "Bezpieczna droga do szkoły" otrzymało 7 laureatów z 6 placówek oświatowych. Wejść do tego grona nie było łatwo, ponieważ do organizatora konkursu - MZK Ostrów  - wpłynęło ponad trzysta prac. Jury miało nie lada orzech do zgryzienia - wyłoniło spośród nich 48, które już wkrótce zostaną zamieszczone na dwóch autobusach MZK Ostrów. Z gminy Nowe Skalmierzyce wyróżniono: Oliwię Garsztkę ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Droszewie, Gabrielę Oleszek ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kotowiecku, Laurę Szmaj i Jana Grotta ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wlkp. w Nowych Skalmierzycach, Ksawerego Szmanię ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach, Nikodema Stasiaka ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jana Nepomucena Chrzana w Gostyczynie oraz Michała Bąka ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych.

Za trud włożony w realizację prac laureaci otrzymali z rąk kierownika Referatu Oświaty i Wychowania Daniela Mituły ufundowane przez burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Bożenę Budzik oraz dyrektorów placówek oświatowych drobne upominki.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe